Zloděj kradl v obchodech čtyřiadvacetkrát

Krádeže zboží v plzeňských nákupních střediscích a obchodních centrech jsou v Plzni takřka na denním pořádku. Od srpna plzeňské policisty zaměstnává mladý muž, který se zřejmě chce všemožně dostal do vězení. Jak jinak si vysvětlit jeho chování. Od pátého srpna letošního roku se nechal při krádeži zboží chytit celkem čtyřiadvacetkrát.


Krádeže zboží v plzeňských nákupních střediscích a obchodních centrech jsou v Plzni takřka na denním pořádku. Od srpna plzeňské policisty zaměstnává mladý muž, který se zřejmě chce všemožně dostal do vězení. Jak jinak si vysvětlit jeho chování. Od pátého srpna letošního roku se nechal při krádeži zboží chytit celkem čtyřiadvacetkrát a to ani nejzkušenější policisté nepamatují. S jídlem roste chuť. I tak by se dalo charakterizovat jeho počínání.
V srpnu a září byl zadržen shodně pouze jednou. V říjnu už to bylo šestkrát a v listopadu dokonce patnáctkrát. Jeho poslední nákup za pět prstů se datuje na dvanáctý prosinec. "Řeč je o teprve 22letém muži, který má trvalé bydliště v Jablonci nad Nisou, ale zdržuje se v Plzni. I když má tento mladý muž na kontě více jak dvacet případů, škoda není vysoká a dohromady jen mírně přesahuje 23 tisíc korunm, uvedl policejní mlzvčí Petr Kovář. Ani jednou podle něj nechtěl odejít se zbožím, které by mělo větší hodnotu než dva a půl tisíce korun. Co se týká zboží, neměl mladý muž vyhraněný vkus. V batohu nebo pod oděvem končila kosmetika, alkoholické nápoje, elektrické nářadí, DVD filmy nebo čokoládové tyčinky. Odcizil například také žehličku, kuchyňskou váhu, čokoládové tyčinky a jednou dokonce deset baletí dámských hygienických tampónů.
Mladý muž si zpočátku oblíbil nákupní centrum v Lochotínské ulici, kde byl dohromady desetkrát. Své aktivity ale postupně přesunul dál směrem z centra města a celkem osmkrát byl přistižen v nákupním středisku v Gerské ulici. Byť ani v jednom případě naráz neodcizil zboží v hodnotě pět tisíc korun nebo vyšší, jeho jednání už samozřejmě naplňuje znaky trestného činu. Jeho aktivity překračují rámec jednoho obvodního oddělení a proto si celou věc převzala služba kriminální policie a vyšetřování. Policejní komisař proti mladému muži krátce po posledním zadržení ze strany bezpečnostní agentury hypermarketu v Chotíkově zahájil trestní stíhání pro trestný čin krádeže.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 14.12.2006 17:300 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024