Zloděj v Klatovech kradl v domě, autech i hokejové šatně

Kriminalisté pátrali po totožnosti zloděje, který kradl po Klatovech. Díky precizní práci byli úspěšní.

potisk adapt print

 Klatovští policisté od začátku prosince loňského roku přijali několik oznámení o vloupání do domu, obchodu, vozidla. Pátrali po neznámém pachateli, který měl tyto skutky na svědomí. Díky precizní práci odhalili jeho totožnost. Jednalo se o třiatřicetiletého muže, kterého kriminalisté v těchto dnech obvinili ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a ze spáchání pokračujícího trestného činu krádež. Obviněný se doznal ke spáchání pěti skutků.

V listopadu loňského roku ukradl z vnější části zámku z vchodových dveří do domu v Klatovech svazek klíčů. Klíče pak použil počátkem prosince, kdy přelezl plot pozemku u domu, odemkl si kradenými klíči dveře do garáže a ukradl z ní pět lahví whisky, vrtačku, dálkové ovladače od vrat a také automobil Škoda Superb, ve kterém byly klíče do vozidla. Vozidlo bylo vypátráno v Praze, zajištěno a vráceno majitelce.

      O několik dní později rozbil okno zaparkovaného vozu Peugeot a ukradl z něj školní batoh s peněženkou a finanční hotovostí 1 200 korun, mikinou, knihou, učebnicemi a pracovními sešity žáka osmé třídy a také penál.

      Další týden rozbil vchodové dveře vedoucí do prodejny a vzniklým otvorem vnikl do vnitřních prostor. Zde odcizil tři piva, třísetgramovou čokoládu a šedesát kartonů cigaret různých značek.

      Poslední čin, který má na svědomí, se odehrál minulý týden. To si otevřel okno pootevřené na ventilaci v budově zimního stadionu a vlezl jím dovnitř. Vstoupil do šatny amatérských hokejistů a ukradl jim ručník, pantofle, ribano, hokejovou lahev, brankářskou helmu, chrániče loktů, dětské brusle a dětské hokejové rukavice.

      Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na 1 365 000 korun. Obviněný se k trestné činnosti doznal. Výše popsaného jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech třikrát odsouzen nepodmíněně mimo jiné pro trestný čin krádeže a poslední trest vykonal v květnu 2022, kdy byl propuštěn z věznice. Šestnáctkrát soudně trestaný v naší republice a sedmkrát soudně trestaný ve Velké Británii je v současné době ve vazební věznici. Tam ho poslal soudce na návrh státního zástupce. Kriminalisté totiž v obavě, že bude opakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhán, podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí třiatřicetiletého recidivisty do vazby. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

foto: pčr

Fotogalerie
NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
uniweb weby