Zloději měli o víkendu v merku oktávie

Na policisty se v neděli ráno obrátil 44letý muž z Plzně a oznámil, že mu někdo z kufru auta odcizil nastřelovací pistoli. Ukázalo se, že zavazadlový prostor auta, které stálo v plzeňské Havlíčkově ulici, nechal řidič zřejmě celou noc nezajištěný a pachatel tak celkem bez problémů mohl odcizit zmíněné pracovní nářadí plzeňské firmy.


Na policisty se v neděli ráno obrátil 44letý muž z Plzně a oznámil, že mu někdo z kufru auta odcizil nastřelovací pistoli. Ukázalo se, že zavazadlový prostor auta, které stálo v plzeňské Havlíčkově ulici, nechal řidič zřejmě celou noc nezajištěný a pachatel tak celkem bez problémů mohl odcizit zmíněné pracovní nářadí plzeňské firmy. Hodnota odcizeného artiklu byla vyčíslena na dvacet tisíc korun.
V noci ze soboty na neděli se zřejmě jiný pachatel vloupal do Škody Octávie zaparkované v Heyrovského ulici. I když vozidlo zjevně nijak nepoškodil, dostal se do zavazadlového prostoru, odkud si vzal bourací kladivo, rozbrušovačku, vrtačku a další dva kufry s nářadím. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 15 tisíc korun.
V noci se soboty na neděli neunikla pozornosti ani octávie, která stála v Plzni na Roudné v ulici Pod všemi svatými. Pachatel rozbil okno u pravých předních dveří, dostal se dovnitř a odcizil autorádio, digitální fotoaparát včetně paměťové karty, mobilní telefon a peněženku, ve které byly nejrůznější doklady a také platební a úvěrová karta. Zloděj způsobil škodu, které přesáhla částku sedmadvaceti tisíc korun.
Policisté po pachatelích, kteří budou po dopadení obviněni z trestného činu krádež, pátrají.
Pátrají také po pachateli, který se chtěl v noci ze soboty na neděli zmocnit Škody Octávie. Stála v Plzni na Lochotíně v ulici Elišky Krásnohorské a zloděj se dovnitř dostal, aniž by ji nějak viditelně poškodil. Uvnitř auta zničil zámek spínací skříňky, ale vozidlo se mu nastartovat nepodařilo. Ze škodovky si nakonec odnesl palubní desku. Pachatel se po dopadení bude zodpovídat z trestného činu krádež a také z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci ve stádiu pokusu.Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 04.12.2006 12:260 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq