V policejní cele strávili část víkendu třicetiletý Plzeňák a jeho o osm let starší známý, trvale hlášený na Tachovsku. V pátek 19. října, v časných ranních hodinách, oba muže zadrželi plzeňští policisté bezprostředně poté, co se vloupali do několika sklepních kójí v domě v plzeňské Houškově ulici. V jedné z kójí objevili horské kolo a sněhové řetězy. Utéct s ukradenými věcmi však už nestihli. Jak se později při vyšetřování zjistilo, oba výtečníci mají zřejmě na svědomí ještě jeden případ, jen několik dnů starý. Minulé úterý někdy kolem druhé v noci zavítali do domu v Blatenské ulici, kde se podle všeho vloupali do sklepa šestapadesátileté Plzeňačky. Když spatřili zimní zásoby v podobě sklenic se zavařeninami, přemohla je zřejmě chuť na sladké a tak neodolali pustili se do litrové sklenice zavařených malin. Ovšem nebylo jim dopřáno v klidu dojíst, protože je kdosi vyrušil. Oba se proto dali na útěk, aniž by cokoliv ukradli. Cestou ven z domu však ještě stihli rozbít sklo ve vchodových dveřích.
Prověřování jejich osob pak vyneslo na světlo další, pro oba muže nepříliš příznivé, skutečnosti. Ani pro jednoho z nich zmíněné případy nebyly první zkušeností s porušováním zákonů. Na šikmou plochu se dostali už dávno předtím. Mladší z obou obviněných byl už na konci roku 2000 za obdobnou trestnou činnost odsouzen ke dvaceti měsícům nepodmíněně, jeho staršího komplice poslal soud do vězení za majetkovou trestnou činnost rozsudkem z ledna roku 2001. Teď je pravděpodobně čeká soud znova, tentokrát za trestný čin krádeže a porušování domovní svobody. Oba obvinění byli po převzetí usnesení o zahájení trestního stíhání umístěni do policejní cely.