Zoo Plzeň navštívilo loni 377 tisíc návštěvníků, o čtvrtinu méně než v roce 2019

Zoologická a botanická zahrada města Plzně přivítala loni 377 tisíc návštěvníků, oproti roku 2019 se jedná o 25procentní pokles návštěvnosti.

jaro auto cb

Ten byl pro zoo rekordní – zavítalo do ní poprvé přes půl milionu návštěvníků. Loni musela být zoo z důvodu vládních nařízení proti šíření koronaviru třikrát uzavřena. V součtu trvalo uzavření téměř třetinu roku, další týdny měla povolený omezený počet návštěvníků. I přes to zaznamenala loni plzeňská zoo jeden návštěvnický rekord – za měsíc červenec přišlo nejvíce lidí v celé historii, a to 104 tisíc turistů.

V současnosti je zoologická zahrada opět uzavřena, a to z důvodu celorepublikového skóre systému PES, který je na pátém stupni a neumožňuje otevření zoologických zahrad.

Prvním mládětem letošního roku v plzeňské zoo je tamarín bělohubý (narozený 2. ledna 2021).

I přes trojí loňské uzavření zahrady zaznamenala zoo spoustu zajímavostí v říši zvířat, rostlin i expozic. „Objevily se například dva staronové druhy – jaci domácí (tři samice) a skunkové pruhovaní (pár). Od roku 1974 chované zebry Chapmanovy nahradily vzácné zebry bezhřívé. Hned na Nový rok přišla na svět dlouho očekávaná samice šimpanze učenlivého – Caila. Odchov se zdařil po 17 letech. Dne 4. srpna porodila lvice berberská Tamika svůj další vrh, návštěvníci tak na podzim pozorovali Fazana a Faridu. V průběhu roku byl mimo jiné dopárován levhart čínský nebo odcestovali mladí berberští lvi, jako poslední samec Dabir. Pozadu nezůstal ani svět flóry. Sukulentní skleník prošel proměnou na Svět sucha, v jeho okolí vznikly ostrovní botanické expozice. Novou dominantou areálu je Pavilon Zlaté rybky v čínském stylu. V expozici Akva Tera zaznamenali chovatelé i odchov krokodýlů čelnatých. Chovatelé o letních prázdninách převzali také ocenění za úspěchy z roku 2019 – Zlatého Bílého slona za československý prvoodchov ježury novoguinejské a stříbro získal evropský institucionální druhoodchov křovinářů němých,“ popsal loňský rok v zoo její mluvčí Martin Vobruba.

Jak podpořit zoologickou zahradu v době uzavření?

Zaměstnanci zoo vymysleli výzvu: Pozvi zebru na pedikúru, nosorožce na wellnes, tučňáky na sushi či kobru na striptýz. Nákupem vtipných poukazů na e-shopu zahrady mohou občané podpořit zvířata v zoo. Poukazy mají hodnotu 100, 250 a 500 korun.

E-shop plzeňské zoo: https://eshop.zooplzen.cz.

„Solidarita občanů k naší zoo je obrovská, dokazuje to například přes 200 nových loňských adopcí zvířat,“ uzavřel mluvčí Martin Vobruba.

Seznam připravovaných akcí v Zoo Plzeň na rok 2021 najdou zájemci na: www.zooplzen.cz.

foto: zoo plzeň


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 12.01.2021 17:070 +
 
koronavirus v plzni

Hlavní zprávy

 

AUTO CB škoda plus
uniweb weby