Zoo si nadělila dárky k osmdesátinám

Řadu dárků letos sobě, chovaným zvířatům i návštěvníkům nadělila plzeňská zoo, druhá nejstarší zoologická zahrada v zemi. Svoji jubilejní 80. sezonu ukončí s několika chovatelskými úspěchy, novými výběhy, botanickými expozicemi i dalším historickým rekordem v návštěvnosti.


Řadu dárků letos sobě, chovaným zvířatům i návštěvníkům nadělila plzeňská zoo, druhá nejstarší zoologická zahrada v zemi. Svoji jubilejní 80. sezonu ukončí s několika chovatelskými úspěchy, novými výběhy, botanickými expozicemi i dalším historickým rekordem v návštěvnosti, řekl mluvčí zoo Martin Vobruba.
Branami zoo projde letos více než 330.000 návštěvníků. "To je nejen nový historický rekord všech dob, ale i posun v pořadí návštěvnosti českých zoologických zahrad," řekl mluvčí. Zoo je nejnavštěvovanějším turistickým cílem Plzeňského kraje. Víc než 300.000 lidí sem chodí každoročně od roku 2003, loni zahradu vidělo přes 321.000 návštěvníků, před deseti lety, v roce 1996, to bylo jen 180.000 lidí.
Zoo se letos chlubí také řadou chovatelských úspěchů. "Některá mláďata, například jeřáb královský a čtyři druhy varanů, se narodili v Plzni vůbec poprvé, výr africký byl první odchov v republice," řekl Vobruba. Cenné jsou také odchovy ptáků seriem, zmijí gabunských, krajty zelené, ocelota, 16 krokodýlů a dalších zvířat.
Nejvýraznějším počinem v botanické části zahrady byla realizace druhé etapy unikátní Japonské zahrady Šówa-en. "Pro návštěvníky vznikla pohodlná a bezpečná cesta umožňující seznámení s různými druhy pojmenovaných východoasijských rostlin cestou do Japonské zahrady," uvedl mluvčí. Cesta vede alpinem, které bylo v návaznosti na Japonskou zahradu osázeno východoasijskými rostlinami a nahradilo tak dřívější poměrně nebezpečné schodiště. Botanici sem vysázeli celkem 150 druhů a kultivarů trvalek, rododendronů, keřů, stromů a jehličin. Úprava cesty přišla na téměř 350.000 korun, z toho dal městský nadační fond Zelený poklad 90.000 korun, zbytek hradila zoo z vlastních zdrojů.Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 18.12.2006 11:220 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq