Z Plzeňského Prazdroje odstartuje v sobotu již 8. retrojízda

Letos již po osmé budou druhou srpnovou sobotu brázdit silnice Plzeňska zachovalé či renovované automobily a motocykly prodávané v ČSR a ČSSR v období let 1948 – 1989, které čeká přes 100 km dlouhá trasa nádhernou krajinou severního Plzeňska.

Prodej hovězího masa od farmáře

Veteránský sraz socialistických vozidel pořádaný Veterán Car Clubem Plzeň začíná již tuto sobotu 12. srpna v 9 hodin výstavou vozidel na nádvoří Plzeňského Prazdroje a o hodinu později již budou odjíždět první vozidla přes Malesice, Stýskaly, Kunějovice a Horní Bělou do Plas, kde před konventem bude probíhat jejich další výstava. Následně se posádky přes Mariánskou Týnici, Kopidlo, Horní Hradiště a Jarov vrátí do Plzně, kde by od přibližně 

16 hodin probíhala v areálu DEPO 2015 tentokrát již poslední výstava s malým programem a vyhlášením výsledků. Posádky budou hodnoceny dle trestných bodů, které nasbírají při plnění úkolů ve výše uvedených obcích. Zájemci z řad veřejnosti pak mohou v Prazdroji a Depu 2015 vybírat ten nejzajímavější stroj, a i zde hlasující nepřijdou zkrátka, neboť z odevzdaných hlasovacích lístků bude jeden vylosován v soutěži o hodnotné ceny. 

„Jedná se již o osmý ročník této oblíbené retroakce, která rozhodně není propagací minulého režimu,“ představuje akci Jiří Weger, člen VCC Plzeň. „Je to sraz vozidel, která někteří z nás ještě aktivně užívali, ať již v produktivním věku, či jako novopečení řidiči. Vozidel, ve kterých se někteří vozili ještě jako děti, a která jsou pouze díky nadšencům dochována do dnešních let. Je hezké vidět prarodiče, kteří u „žigulíka“ či „embéčka“ vysvětlují vnoučatům, jak zrovna s takovým autem jeli například k moři na dovolenou.“, dodává Milan Hampek z pořádajícího Veterán Car Clubu Plzeň.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby