Zvířecí záchranáři z Plzně pomáhali rybaříkovi v Sierra Leone

V sobotu 26. 11. 2022 ráno v 10:43 otevřel šéf plzeňských zvířecích záchranářů Karel Makoň ve svém mobilním telefonu zprávy a nestačil se divit.

weby na míru UNIWEB

„Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, protože jsem původem z Plzně a znám Váš spolek. Žijeme s partnerem již pár let v západní Africe, momentálně v Sierra Leone a včera jsme bohužel odchytili rybaříka, který si upálil křídlo - narazil do skleněných dveří a spadl na gril. Vzali jsme ho domů, protože  pochopitelně nemůže létat, jinak se ale zdá být v pořádku, jen jedno křídlo má opálené. Můžete poradit, jak se o takového ptáčka nejlépe postarat? Je to Afričan Pygmy Kingfisher, úplně asi ten nejmenší rybařík, který tady žije.  Našla jsem si, že baští hmyz, což asi není problém nějaký nachytat, ale jak ho donutit, aby baštil a jak mu zajistit ubytování než se křídlo zotaví – pokud tedy je vůbec možné, aby dorostlo. Moc předem děkuji za případné rady.“ Andrea.

 Karel Makoň kouká na přiloženou fotografii a opravdu se nejspíše jedná o afrického nejmenšího ledňáčka - rybaříka, který je ještě menší než ten náš ledňáček, na kterého jsme zvyklí.   

"Okamžitě posílám mobilem fotografii doporučené ubikace i s bidélkem a další pokyny ohledně misky s vodou a krmením. Do několika málo minut mi přijdou z Afriky další fotografie a podrobnosti," líčí Makoň s tím, že musí konstatovat, že paní Andrea si s partnerem vede velice dobře, nejen že velmi přesně a dobře popsala celou událost a určila druh pacienta, ale hodně informací už o rybaříkovi věděla a bez zbytečných otázek věc perfektně řeší. A to si píšeme přes půl planety! Každopádně do hodiny je rybařík ubytovaný i s nabídkou potravy, v tomto případě na místě chyceného hmyzu.
 
 Zato zvířecí záchranáři v Plzni mají administrativní „problém“. "Samozřejmě bych správně měl zvířecího pacienta vykázat v centrální evidenci Národní sítě záchranných stanic. Jenže nejen, že v evidenci tento ptačí druh zatím nikdo nezadal, ale ani katastrální území pověřené obce či název města, okres a kraj se mi v předložených možnostech nezobrazuje," usmívá se Makoň. "Samozřejmě žertuji," dodává a napíše rybaříka na „Plzeň“ alespoň podle původu a bývalého bydliště nálezce a oznamovatelky. 

foto: desop
 

Fotogalerie
NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
uniweb weby