Jednička informuje - Plzeňský kardioběh se konal již po čtrnácté

Čtrnáctý ročník Plzeňského kardioběhu je již minulostí. Oblíbená akce se konala v neděli 19. září, přičemž běžci měli zázemí v Luční ulici v Plzni na Roudné, kde zahrála skupina Abraxas. Samotné tratě závodu vedly okolím plzeňské fakultní nemocnice a podél řeky Mže. Na start se postavilo hned dvě stě závodníků všech věkový...

Čtrnáctý ročník Plzeňského kardioběhu je již minulostí. Oblíbená akce se konala v neděli 19. září, přičemž běžci měli zázemí v Luční ulici v Plzni na Roudné, kde zahrála skupina Abraxas. Samotné tratě závodu vedly okolím plzeňské fakultní nemocnice a podél řeky Mže. Na start se postavilo hned dvě stě závodníků všech věkových kategorií. Běžeckého poháru mládeže se pak zúčastnilo 104 dětí. Závod nejmladších běžců odstartoval místostarosta prvního městského obvodu Jiří Uhlík, který byl čestným hostem akce. Děti běžely na tratích 300 a 750 m a 1,7 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Jakub Weber (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Ella Poláková (Plzeň), Jaroslav Vyhnal, Tereza Šturmová (oba TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Adam Soukup (AC Domažlice), Ema Nováková (AK Škoda Plzeň), Ondřej Špiroch (TJ Baník Stříbro), Jana Kozáková (Mílaři Domažlice), Jan Riegel (AC Domažlice), Karolína Konrádyová (Sport Club Plzeň), Michal Pergler (AC Domažlice) a Anna Šmídová (TAP Plzeň).V závodě na 5,8 km zvítězil v čase 20:40 min Jan Pergler z AC Domažlice před Tomášem Matějkou z USK CS Plzeň (21:53) a Danielem Krausem z Medi Profin Plzeň (22:22). Nejrychlejší ženou byla Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu v čase 25:03. Zvítězila před druhou Jindrou Zahálkovou z KB Chlumčany (28:33) a Michaelou Doubkovou (28:57). Vítězi jednotlivých kategorii se stali Jan Pergler, Daniel Kraus, Jiří Procházka, Jaroslav Bambas, Vlastimil Kubal, Tereza Puchrová, Barbora Šturmová, Dáša Konrádyová a Jindra Zahálková.Závod na 10 km musel být zkrácen o necelý 1 kilometr kvůli sobotnímu fotbalovému utkání ve Štruncových sadech. Vyhrál jej Ondřej Jadlovský z Plzně v čase 34:29. Druhý doběhl Jan Sedláček z TJ Sokol Plzeň-Petřín v čase 35:01 a třetí Míra Nový z Plzně v čase 35:13. Mezi ženami zvítězila Blanka Šidelářová z Blovic v čase 39:38 před Míšou Ludmilou Kubíkovou z Města Touškova a Ivanou Machovou z Klatov. Vítězi věkových kategorií se stali Ondřej Jadlovský, Jan Sedláček, Petr Lorenz, Jiří Vrabec, Petra Křenová, Blanka Šindelářová a Stanislava Hartmanová.Na Roudné panovala tradičně příjemná atmosféra podpořená koncertem kapely Abraxas, rautem a skákacím hradem. Akce se konala pod záštitou náměstka plzeňského primátora Romana Zarzyckého a provázel jí moderátor Josef Kožnar.

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 1 Článek může obsahovat komerční sdělení.