Zahájení sezóny provozu dětských hřišť provází čištění a bezpečnostní kontroly

Oficiální zahájení sezony proběhlo 12. dubna a to čištěním a desinfekcí hracích prvků a bezpečnostní kontrolou pískovišť a dopadových ploch pomocí detektoru kovů. Na té se spolu s Městským obvodem Plzeň 3 bude v počáteční fázi podílet i Městská policie Plzeň.

uniwebwebynamiru2018

„Pro obvod je prvořadým kritériem bezpečnost a funkčnost všech dětských zařízení, tedy i pískovišť. Hřiště je třeba rychle zkontrolovat, a proto jsme rádi, že Městská policie Plzeň nám v prvních kontrolách pomůže“, říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu, který se spolu I. místostarostou Petrem Balounem a zástupci Městské policie Plzeň zúčastnil otevření prvního hřiště v sezoně a to v Mandlově ulici.

„Kromě bezpečnostních kontrol proběhne na všech dětských hřištích důsledná očista dětských hracích prvků horkou párou a některá místa na nich, například popsané části, projdou pečlivou desinfekcí. Nezapomínáme ani na areály mateřských škol v obvodě, které rovněž projdou důkladným úklidem a čištěním, neboť chceme, aby děti měly bezpečná nejenom venkovní hřiště, ale také hřiště a herní prvky v prostorách mateřských škol“, informuje Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Pravidelná a důsledná kontrola je nezbytná. O tom už se přesvědčil pracovník úřadu na minulých kontrolách, kdy během týdne bylo nalezeno množství „zajímavých“ předmětů. Kromě starých kovových hraček, víček od lahví a vysloužilých baterií odhalil detektor kovů i nebezpečné předměty jako zrezivělé vruty, dráty, kovová víčka od lahví a pírka do vlasů. Obvod také provádí pravidelné čtvrtletní revizní prohlídky a v měsíci květnu proběhne výměna písku v dětských pískovištích.

„Už před třemi roky jsme zakoupili detektor kovů a vyškolili pracovníka, který kromě samotné pravidelné kontroly detektorem navíc vizuálně zkontroluje herní prvky a provede vždy základní úklid dětského hřiště. Vnímáme bezpečnost dětí jako jednu znejdůležitějších priorit a stejně jako předchozí roky budou pískoviště a dětská hřiště procházet 1x týdně kontrolou“, dodal starosta David Procházka.

Fotogalerie
Autor: Miroslav Knotek Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 15.4.2019 13:17
0 +
 
Auto CB - Škoda si léto neochladit

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018