Zprávy z Jedničky: Běh v lesích pod Krkavcem přilákal na start téměř tři stovky závodníků

Téměř tři stovky závodníků stanuly na startu závodu Hannah Pilsen Trail Krkavec, který se konal v sobotu 13. listopadu v lesích pod Krkavcem. Závodníky neodradilo vrtkavé podzimní počasí ani nejistá epidemická situace. ...

Téměř tři stovky závodníků stanuly na startu závodu Hannah Pilsen Trail Krkavec, který se konal v sobotu 13. listopadu v lesích pod Krkavcem. Závodníky neodradilo vrtkavé podzimní počasí ani nejistá epidemická situace. „Kromě těch, které přivedlo nadšení pohybu v přírodě po překrásných tratích, stáli na startu i ti, co umí běhat opravdu rychle,“ uvedl místopředseda spolku Pilsen Trail Jiří Bouchal.Hlavní závod dlouhý 42 kilometrů ovládl Stanislav Rada s časem 2:54:40 hod. „To je na maratonu s převýšením přes sedm set metrů obdivuhodný výkon,“ poznamenal Bouchal. Mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Houfková s časem 3:45:06 hod.Nejvíce zastoupená ovšem byla kategorie závodu na 18 kilometrů. Zde zabodoval Tomáš Eisner, který trať zvládl v čase 1:11:31 hod., a Petra Šmákalová s časem 1:17:22 hod. Závod na 11 km vyhrál Dan Kraus z Cheznovic a nejrychlejší z žen byla věkem již veteránka Kristýna Eisnerová z Runland Teamu.V nejmladší kategorii do šesti let, jejíž účastníci svedli boj na 350 metrů dlouhé trati, byl suverénně nejrychlejší Fabián Metlička a jen o šest vteřin nepřekonal famózní rekordní čas Terezky Kroupové z roku 2017. Pozornost v žákovských kategoriích pak na sebe upoutal atlet a fotbalista Leonard Mastný, majitel nejrychlejšího času z předloňského roku na 800metrové trati. Letos totiž již dorostl do kategorie běžící 1600 metrů. I tam byl nejrychlejší a navíc překonal traťový rekord, který má teď hodnotu 5:14 min.Celkovou vítězkou seriálu závodů Hannah Pilsen Trail Brdy, Letkov a Krkavec se stala pro rok 2021 Kateřina Barnášová ziskem 2600 bodů. Nejlepších šest závodníků získalo volný voucher na některý ze závodů Hannah Pilsen Trail v roce 2022, které se konají 23. dubna v Brdech, 28. května v Letkově a 12. listopadu pod Krkavcem.Závod, jehož zázemí bylo v boleveckém autokempu, se uskutečnil pod záštitou prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého. Na organizaci se podílelo Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM.Foto: Pilsen Trail

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 1 Článek může obsahovat komerční sdělení.