Zprávy z Jedničky: Noční orientační běh přilákal na Krkavec stovky závodníků

V lesích obklopujících sídliště Košutka a sahajících až k vrcholu Krkavce se v sobotu 16. října uskutečnilo několikrát odložené Mistrovství ČR v nočním orientačním běhu. V hlavní ženské kategorii závod ovládla Šárka Sokolářová z OOB TJ Trutnov a v mužích si první místo vychutnal Miloš Nyk...

V lesích obklopujících sídliště Košutka a sahajících až k vrcholu Krkavce se v sobotu 16. října uskutečnilo několikrát odložené Mistrovství ČR v nočním orientačním běhu. V hlavní ženské kategorii závod ovládla Šárka Sokolářová z OOB TJ Trutnov a v mužích si první místo vychutnal Miloš Nykodým z SK Žabovřesky Brno. Mistrovského závodu se ve věkových kategoriích 16, 18, 20 a 21 let zúčastnilo dohromady 336 mužů a žen. Za nejúspěšnější Šárku Sokolářovu se zařadila Tereza Čechová z OK Kamenice a Eliška Sieglová z SK Praga. Všechny zdolaly 7,3 km dlouhou trať s dvaceti kontrolami. Muže čekala trať dlouhá 11,4 km s 28 kontrolami. Za prvním Milošem Nykodýmem doběhli na dalších místech Vojtěch Sýkora z OOB TJ Slovan Luhačovice a Jan Petržela OK 99 Hradec Králové.Na Krkavci se současně konala též Veteriniáda, a to ve věkových kategoriích 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75 a 80, které se zúčastnilo 150 závodníků. Za zmínku jistě stojí, že nejstarším závodníkem byl Jaroslav Havlík ze Sportcentra Jičín, který se narodil v roce 1936.Centrem závodu bylo Krašovská Aktivity centrum, které poskytlo zázemí závodníkům a u něj byl také cíl závodu. Na start nedaleko Chotíkova to běžci měli 2 km. Na Mistrovství ČR v nočním orientačním běhu navázaly v neděli celostátní žebříčky v orientačním běhu. Centrem závodu byl Sportovní areál V Luhu u Záluží, prostorem závodu pak opět členité krkavecké polesí. Ani docela mrazivé ráno neodradilo od účasti téměř tisícovku závodníků.Text a foto: Stanislav Rauch, Klub orientačních sportů Slavia Plzeň

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 1 Článek může obsahovat komerční sdělení.