Absolutním vítězem závodu na Žďár je biker Spěšný

Rekordní účast zaznamenal letošní již 11. ročník novoročního závodu Velká cena Eko Komíny na vrchol Žďáru. Na společném startu na Nový rok se sešla cyklistická i běžecká špička republiky. Trať na 4,6 km byla odstartována úderem 11 hodiny u firmy Eko Komíny s cílem pod vrcholem Žďáru. Od sta...

u firmy Eko Komíny s cílem pod vrcholem Žďáru.
Od startu nejrychleji vyrazili běžci mistr republiky v maratonu Wallensfels s rokycanskou legendou Janem Korytárem. Zmrzlá trať, stejně jako v loni, nahrávala ovšem cyklistům. Rychlá 7 členná skupina se dostala záhy před běžce a vytvořila si rozhodující náskok. V tu chvíli bylo jasné, že o absolutním vítězi se letos bude rozhodovat mezi cyklisty. Jako první se o
únik pokusil Sparťan Zdeněk Křížek. Při vjezdu do lesní, nejtěžší pasáže, poté nastoupil v těžkém stoupání maratonový biker Bubílek a vytvořil si nepatrný náskok před vedoucí skupinou. Asi v polovině stoupání se na něj
dotáhla dvojice pronásledovatelů a to mistr republiky Spěšný s nadějným bikerem Peškem, který v zápětí nastoupil a na své soupeře si dokázal vytvořit malý náskok. Zkušený reprezentant Spěšný však kontroval a 200 m
před cílem v těžkém stoupání Peška předjel a těsný náskok si s vypětím všech sil udržel až a do cíle. Z rokycanských borců byl nejlepší na 7.místě Víťa Rada.
Mezi běžci kraloval Jiří Wallensfels, který zvítězil stylem start - cíl. Po startu se za ním vytvořila hlavní skupina běžců ve složení Korytár, Minařík, Ekl, Pergner a další. Zezadu se však až na druhé místo propracoval nejvyšší
muž ve startovním poli Jiří Kunc z Rokycan. V rozhodujícím kopci se již na pořadí běžců nic nezměnilo.
Mezi cyklistkami zvítězila Jana Pasáčková, nejlepší běžkyně byla Zuzana Frantová navzdory tomu, že se den před tím zúčastnila Silvestrovského běhu v Borském parku v Plzni.
Obdiv patří všem, kteří nalezli sílu po náročné noci dorazit až do cíle.
Traťový rekord nebyl letos překonán. Snad v příštím roce.

3 Korytár Jan 20:37:00
4 Minařík Petr 20:47:00