Atmosférický aerosol se v Plzni odebere novou metodou

Projekt Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, jehož cílem je zavedení nové metody odběru velikostně separovaného aerosolu s vysokým časovým rozlišením a s následnou analýzou odebraných vzorků, podpoří město z Fondu životního prostředí 87 tisíci korunami. Čás...

Jarní servisní akce AUTO CB

Projekt Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, jehož cílem je zavedení nové metody odběru velikostně separovaného aerosolu s vysokým časovým rozlišením a s následnou analýzou odebraných vzorků, podpoří město z Fondu životního prostředí 87 tisíci korunami. Částku ještě musí schválit zastupitelstvo.
Atmosférický aerosol je soubor tuhých, kapalných nebo směsných částic o velikosti 1nm až 100 µm suspendovaných v atmosféře alespoň po dobu umožňující jejich detekci. Aerosolové částice mohou negativně působit na zdraví obyvatel, snižují viditelnost a ovlivňují globální klima.

V současné době je automatický imisní monitoring sledování kvality ovzduší města Plzně vybaven přístroji, které zaznamenávají hmotnostní koncentrace PM10, PM2,5 a PM1. Způsob monitoringu umožňuje pouze omezenou analýzu velikostní distribuce hmoty aerosolu, nebo jeho morfologie a jeho chemického složení, přičemž ale podrobná znalost dynamiky velikostní distribuce hmoty aerosolu je klíčovým parametrem při rozlišování zdrojů aerosolu.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
18.01.2013 07:13



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka