Basketbalisté Lokomotivy Interconex vybojovali druhou výhru v Mattonce

V letošní sezoně se fanoušci Plzně mohli radovat podruhé z vítězství. Po kolektivním výkonu Lokomotiva porazila Brno dvacetibodovým rozdílem 76:56. Kdo přišel na duel s celkem Basketball Brno rozhodně nelitoval. Plzeň nastoupila sice bez zraněného Nováka a nemocného Soukupa, ale obavy z absence...

V letošní sezoně se fanoušci Plzně mohli radovat podruhé z vítězství. Po kolektivním výkonu Lokomotiva porazila Brno dvacetibodovým rozdílem 76:56.
Kdo přišel na duel s celkem Basketball Brno rozhodně nelitoval. Plzeň nastoupila sice bez zraněného Nováka a nemocného Soukupa, ale obavy z absence těchto dvou zkušených hráčů byly velmi rychle rozptýleny. První dva koše obstaral Štěpán Vrubl a ty udaly ráz utkání. Lokomotiva předváděla kolektivní rychlý basketbal, zaznamenala z rychlých protiútoků řadu snadných bodů a skóre v její prospěch začalo narůstat. V sedmé minutě jsme vedla zejména přesné střelby Vrubla a Kubizňáka už 18:6 a po první čtvrtině si nakonec vypracovala nevídaný dvacetibodový náskok. To se nakonec ukázalo téměř rozhodující. Hosté v první desetiminutovce zaostávali ve všech činnostech, střelce Reinbergera výborně bránil Kubizňák a Plzeň hlavně dokázala pokrýt největší zbraň hostů – jejich pivotmany.
Ve druhé čtvrtině soupeř využil plzeňského výpadku a v 16. minutě snížil na rozdíl devíti bodů. V tomto úseku Lokomotiva zaznamenala jediný koš. Tlak hostů zastavil trojkou Vrubl a náskok domácích opět narostl v polovině utkání na čtrnáct bodů.
Ve třetím dějství se hosté ještě jednou nadechli k náporu. Ve 24. minutě snížili na rozdíl šesti bodů (41:35), ale pak přišla plzeňská bodová šňůra. Koše Pecky, Honomichla znamenali v 26. minutě vedení 50:35. Pak přišly výborné okamžiky Frány, Kovandy a Kubizňáka a individualisticky a až příliš profesorsky hrající hosté už nenašli sílu a plzeňský celek tak naprosto zaslouženě dokráčel pro zasloužené vítězství, které obecenstvo oceňovalo v závěru častým potleskem.

Jiří Hofírek, asistent trenéra Brna:“ Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Plzeň hrála srdcem a byla daleko bojovnější. Náš tým byl zejména v první čtvrtině v útlumu jak v na obranné, tak i na útočné polovině a už jsme se z toho nedokázali zvednout. Zbytek zápasu byl naprosto vyrovnaný, nicméně už jsme náskok Plzně z první čtvrtiny stáhnout. Doufám, že v následujících zápasech nastane zlepšení.“

Dominik Feštr, trenér Plzně: „Já jsem samozřejmě rád, že po dobrém výkonu přišlo i vítězství. Říkat si, že hrajeme dobře a přitom prohrávat není dobré. Celý týden jsem tým připravoval na to, že tento duel můžeme vyhrát. I když v zápasu jsme pár hluchých míst měli, není týmu prakticky co vytknout. Důležitý byl úvod, šli jsme do vedení a Brno muselo jen dotahovat. I když nás soupeř ve druhé čtvrtině stáhl, přesto jsme duel kontrovali.

Štepán Vrubl, rozehrávač Lokomotivy: „Využili jsme toho, že Brno není v optimálním rozpoložení. Šli jsme do toho z obrany, bojovali a tím jsme soupeře zaskočili. Doufám, že výhra nás ještě víc nakopne k dalším výhrám.

Lokomotiva Interconex Plzeň – Basketball Brno 76:56 (26:6, 39:25, 60:41).

Kubizňák 17/3, Vrubl 16/2, Frána 15/1, Kovanda 9/1, Pecka 9/1, Honomichl 8, Říha 2 – Maio 12/1, Norwa 8, Gajdošík 8/1, Sedmák 7, Rainberger 7/1, Holloway 6, Meno 6, Castleberry 3. Fauly 17:15, trojky 8:3, trestné hody 6/6:14/9, rozhodčí Hošek, Kučera, Milata, 300 diváků.