Basketbalisté Lokomotivy v baráži neuspěli

Basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň sehráli první utkání baráže o postup do Mattoni NBL. Favorizované Pardubice, účastníka naší nejvyšší soutěže, sice potrápili, zápas ale prohráli poměrem 81:95.

Domácí, ještě zklamaní z těsné porážky finále play off druhé ligy v Chomutově, nastoupili v oslabené sestavě. Pouhé dvě minuty vydržel na palubovce v Chomutově zraněný Ondřej Chromec, k zápasu nenastoupil Tomáš Paruch a Lokomotiva tak neměla rozehrávače. Na rozehrávce tedy netradičně hrál Pavel Prach. Aby toho nebylo málo, pražské USK nepustilo k zápasu v Plzni Totha a Pastyříka.
Zápas přesto nebyl žádným debaklem, první čtvrtina skončila 21:26, druhá byla stále také ještě kontaktní a skončila 42:46 a až ve třetí čtvrtině hosté poodskočili. Tam si Pardubice udělaly dvanáctibodový náskok a protože pokusy o riskantní střelbu zdálky Plzeńáklům nevycházely, zápas skončil rozdílem čtrnácti bodů 81:95.
Letošní úspěšná sezona tak pro Lokomotivu pravděpodobně skončí v sobotu, kdy se hraje odveta baráže v Pardubicích.