Basketbalisté Lokomotivy zahájili play off vítězně

Druholigoví basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň úspěšně vstoupili do čtvrtfinále play off. V domácím prostředí městské haly na Slovanech hostili Duklu Dejvice a v sobotním i pondělním zápase zvítězili.

Do druhého pondělního zápasu Lokomotiva nastoupila sice s náskokem sobotního vítězství, na druhou stranu ale také s vědomím, že to nebude snadné. V sobotu totiž Plzeń Dejvice porazila po vyrovnaném průběhu poměrně těsně 88:80. Hosté totiž během prvních osmi minut nastříleli jednatřicet bodů a Lokomotiva měla co dohánět. Do pondělního zápasu tedy Plzeňáci, kteří šli do play off z druhého místa, nastoupili patřičně motivovaní hrát naplno od první minuty. Po čtvrtinách 22:10, 34:27 a 68:45 nakonec Dejvice porazili jasně 98:67. Střelecky se prosadili osmnáctibodový Kovanda, patnáctibodový Kubizňák a třináctibodový Bosák.
Po prvních dvou odehraných zápasech je tedy Plzeň stoprocentní a trenér může být spokojen.
Cílem Plzeňáků je samozřejmě přes Dejvice postoupit. Play off se hraje na tři vítězné zápasy a do Dejvic jede Lokomotiva o víkendu. Právě už v sobotu se Plzeňáci pokusí rozhodnout.
Kdyby se Plzeňským v Dejvicích nedařilo, případný pátý zápas sehrají opět doma ve středu 5. dubna