Basketbalisté Plzně i Rokycan 100% úspěšní

Po víkendovém dvojkole s celky Sadské a Kolína udrželi basketbalisté plzeňské Lokomotivy druhé místo v tabulce, když oba své soupeře přehráli. Čtyři první celky v tabulce budou mít při play off výhodu rozhodujícího utkání na domácí palubovce.

Hosté ze Sadské přijeli v sobotu bez pendlerů a utkání mělo od počátku jednoznačný průběh. Lokomotiva sice byla oslabená o Strejčka, dařily se ale trojky a hráči dobře bránili. Už první čtvrtina skončila 22:15 a náskok dál narůstal. Zápas nakonec skončil 95:53 pro Plzeň, když si Plzeňští mohli vyzkoušet i některé herní varianty.
    V neděli na palubovku Lokomotivy zavítal Kolín a utkání bylo o poznání vyrovnanější. Přestože domácí vedli ve druhé čtvrtině už o 13 bodů, hosté skóre otočili na výsledných 75:63. Lokomotiva ale zabojovala a v posledním dějství rozhodla. Protože plný bodový zisk si se stejnými soupeři ve dvojkole připsaly i Rokycany, mohou být Západočeši navásost spokojeni. Jediným stínem víkendu tak zůstává zranění trenéra Plzně Jiřího Mžiky. Tomu si v neděli při emotivním koučování a dupnutí do podlahy haly praskla achilovka a musel být operován.