Basketbalisté Plzně jsou ve finále

Druholigoví basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň mohli po včerejšku slavit. V rozhodujícím pátém zápase semifinále play off totiž na domácí palubovce porazili Slavoj Vyšehrad a postoupili tak do finále.

Po dvou domácích vítězstvích Plzeňáci na Vyšehradu dvakrát prohráli, rozhodovala tedy středa a domácí zápas v Městské hale na Slovanech. Do toho šli Plzeňáci, sledujete je v bílém, pořádně nažhavení. Na začátku byla znát nervozita, ale první se jí zbavila Lokomotiva a už v první čtvrtině si díky pozorné obraně, kde vynikal hlavně Petr Strejček, vytvořila desetibodový náskok. Vyšehrad se ale nevzdával, dotahoval a to až na rozdíl pouhých dvou bodů. Ve třetí čtvrtině ale Plzeń znovu zabrala a nakonec zvítězila osmnáctibodovým rozdílem 87:69. Nejlepšími střelci se stali Paruch a Kovanda s devatenácti body.
Plzeňáky hnalo dopředu početné publikum. Na zápas přišlo rekordních 650 diváků. To ocenili hráči i trenér.Ve finále čeká Lokomotivu celek Chomutova, jasný favorit už proto, že jde o profesionální tým. Plzeňáci ale dopředu zbraně neskládají. Přáním je vyhrát a vybojovat tak přímý postup do ligy.
Lokomotiva má teď před finále téměř čtrnáctidenní volno. První dva zápasy bude hrát v Chomutově, kde by se hrálo i případné rozhodující páté utkání.