Basketbalisté Plzňe porazili Pardubice

O víkendu pokračovala dalším kolem druhá basketbalová liga. Plzeň i Domažlice v něm narazily v domácím prostředí na soupeře z horní poloviny tabulky.

O víkendu pokračovala dalším kolem druhá basketbalová liga. Plzeň i Domažlice v něm narazily v domácím prostředí na soupeře z horní poloviny tabulky. Oba západočeské týmy v nich nakonec shodně pouze jednou vyhrály. Tajenka, kdo postoupí v druhé lize do play-off tak zůstává nadále nerozluštěna.
Plzeňská Lokomotiva v bílém nastoupila proti třetímu týmu II.ligy, Kolínu. V úvodních minutách Západočeši hosty zaskočili velice dobrou střelbou a bojovností a ve druhé minutě vedli 10:2. Postupem času však Kolín začal potvrzovat roli favorita. Hosté přidali na agresivitě a začali domácím unikat, což nakonec vyústilo v porážku 76:97.
V neděli Lokomotiva hostila B tým Pardubic. Po vyrovnané první půli zápasu domácí nastoupili do III.čtvrtiny jako uragán a po jejích 7 minutách již vedli o 17 bodů.
Plzeň i Pardubice, se pohybují na hranici osmičky, která postoupí do play-off.
Právě rozdíl ve skóre byl tak v již rozhodnutém utkání pro oba týmy nakonec klíčový. V případě rovnosti bodů by totiž vzájemné skóre rozhodovalo o postavení v tabulce. Potřebný sedmnáctibodový rozdíl udržovali Plzeňané až do konce utkání a mohli se tedy radovat z důležitého vítězství 76:57. V současné době je Plzeň na sedmé příčce tabulky, tlačenice o postup do závěrečných bojů je však obrovská, čtyři týmy, které pronásledují Lokomotivu mají jen o bod méně. Do konce základní části chybí už jen sedm zápasů a rozhodující může být každý duel. I vzájemný duel Domažlic a Plzně.Příští zápas odehrají plzeňští již tuto sobotu na palubovce Sokolu Vyšehrad.