Béčko Viktorky prohrálo ve Weidenu 1:5

Ke čtvrtému přípravnému zápasu vyjeli v pátek večer hráči viktoriánského béčka za hranice, kde jim byl soupeřem tým Weidenu hrající čtvrtou německou ligu. Přes výborný vstup Plzeňáků do utkání a rychlý vedoucí gól ale Němci převzali postupně otěže zápasu.

Ke čtvrtému přípravnému zápasu vyjeli v pátek večer hráči viktoriánského béčka za hranice, kde jim byl soupeřem tým Weidenu hrající čtvrtou německou ligu. Přes výborný vstup Plzeňáků do utkání a rychlý vedoucí gól ale Němci převzali postupně otěže zápasu. Hlavně kvůli ´okénkům´ v obraně mladých Viktoriánů pak domácí hráči podle stránek fcviktoria.cz nastříleli postupně pět gólů a stanovili tak konečný účet na 5:1 pro Weiden.
Trenér viktoriánského béčka František Sluka potvrzuje, že úvod jeho svěřencům vyšel. „Dostali jsme se rychle do vedení díky Trantinově gólu ze čtvrté minuty. Poté šel ještě sám na bránu Šiml, který ale nedal. Do nějaké dvacáté minuty jsme hráli bez chyb a byli jsme lepším celkem. Pak jsme ale v rozmezí tří minut inkasovali dva slepené góly po hrubkách obrany a i když jsme ještě první pětačtyřicetiminutovku jakž takž dohráli, bylo vidět, že se kluci začali bát,“ popisuje kouč. Do druhé půle nastoupili Plzeňáci ustrašeně, zkušení Němci to zúročili ve třetí gól a to Viktoriány zlomilo. „Položili jsme se, kupili chybu na chybu a odkrývali Němcům další prostory,“ říká Sluka.

SPVGG Weiden – FC Viktoria Plzeň 5:1 (2:1)
Branka Plzně: 4. Trantina
Sestava Plzně: Houdek (46. Strnad) – Schuster, Chvojan (80. Mikluščák), Lisý (40. Vacek), Bárta – Trantina, Staněk (46. Puchmertl), Šiml, Bešta, Grambal (60. Herák) – Šuranský