Bílek se zlobil, gól v závěru si nepřál

Nový trenér fotbalistů Plzně Michal Bílek chválil své svěřence za první poločas, litoval však inkasované branky v 89. minutě

Trenér plzeňských fotbalistů Michal Bílek po zápase v Příbrami (1:1) litoval, že jeho premiéra na plzeňské lavičce neskončila ziskem tří bodů. Přestože Západočechy od vítězství v Příbrami
dělilo jen pár minut. "Mohlo by se zdát, že bod z Příbrami je úspěch, ale jsem logicky nespokojený. Když v 89. minutě dostanete vyrovnávací gól, tak
to vždycky samozřejmě hodně mrzí. Měli jsme to dobře rozehrané, měli jsme vyhrát," řekl Bílek.
Své svěřence mohl chválit hlavně za výkon v úvodu utkání. "Hlavně prvních 20 minut bylo z naší strany velmi dobrých. Dobře jsme kombinovali, dali
rychlý gól a měli jsme i další náznaky šancí," poznamenal Bílek. Litoval toho, že po změně stran Plzeňští vyloženě jen bránili výsledek a vázla jim
kombinace.
Příbramští po utkání velebili hlavně talentovaného útočníka Jana Vošahlíka, který jim minutu před koncem utkání zajistili alespoň remízu. Teprve sedmnáctiletý útočník se tak ve svém devátém ligovém utkání v kariéře dočkal premiérové branky v nejvyšší soutěži. "Otepka pěkně vystřelil, obránci to srazili přímo ke mně a já to už jen trefil levačkou do brány. Největší radost asi budou mít táta se strejdou," líčil po utkání Vošahlík. Chválu si vysloužil i u kouče Tobiáše. "Je to vyložený talent, má velký čich na góly. Může před sebou mít velkou budoucnost," podotkl Tobiáš.