Bojovníci z Narany Plzeň byli na M-ČR úspěšní

V sobotu se v Litoměřicích konalo Mistrovství České republiky v kickboxu, kterého se účastnilo 230 závodníků z Čech i Moravy. Původně se šampionát měl konat v Lovosicích, ale vzhledem ke škodám, které způsobila povodeň byl turnaj přesunut do nedalekých Litoměřic. Soutěžilo se v lehce provizorních po...

V sobotu se v Litoměřicích konalo Mistrovství České republiky v kickboxu, kterého se účastnilo 230 závodníků z Čech i Moravy. Původně se šampionát měl konat v Lovosicích, ale vzhledem ke škodám, které způsobila povodeň byl turnaj přesunut do nedalekých Litoměřic. Soutěžilo se v lehce provizorních podmínkách zimního stadiónu, bohužel vzhledem k nefungující klimatizaci a vedrům, která zrovna panovala, teplota uvnitř sportoviště připomínala saunu. Trenér Jiří Štádler starší na mistrovství dorazil s výpravou sedmi závodníků, reprezentujících plzeňský klub Narama. Z nich se pět z „republiky“ nevrátilo s prázdnou a oba bratři Štádlerovi – Radek i Jiří, opět přivezl titul mistra republiky.

V kategorii mladších žáků vybojoval, při své premiéře na tak důležitých závodech, ve váze do 42 kg třetí místo Daniel Zdeněk. Radek Štádler vyhrál první místo a titul M-CR v kategorii starších žáků -42 kg. Jeho oddíloví kolegové Mykola Zykmund získal ve starších žácích -57 kg bronz a Roman Panuška stříbro v juniorech do 57 kg. Dvacetiletý Jiří Štádler ml. startoval v kategorii muži lowkick -67 kg a vyhrál 1. místo a titul M-CR. U tohoto „ostříleného“ borce se zisk titulu očekával.