Boxer Stach mezinárodně bodoval

Ve dnech 24. – 26.října se ve sportovní hale v Ústí nad Labem uskutečnil mezinárodní turnaj olympijských nadějí kadetů. Sešlo se zde 66 závodníků z pěti států. Kromě našich reprezentantů, zde byli boxeři z Polska, Německa, Rakouska a Slovenska. Mezi nimi zazářil i mladý Plzeňan Ondřej Stach, kterého již dlouho připravuje trenér Václav Pilc v oddíle Narama Plzeň.

V pátek se v kategorii do 60 kg s Ondrou utkal trojnásobný mistr Litvy a bronzový z letošního Mistrovství Evropy Maxim Nevoliu. Ondra po celou dobu zápasu dobře pracoval tělem a Litvana probíjel rychlými direkty a vyhrál na body 22:8. V sobotu pak nastoupil proti Polákovi Norbertu Dobrowskému, také držiteli titulu Mistr Polska a stříbrné medaile ze světového mistrovství v Bukurešti. Předvedli urputnou bitvu. Polák Stacha zaskočil tím pravým gardem a divokým nástupem. Po prvním kole vedl 7:0, ale do druhého kola reprezentační trenér Stachovi naordinoval, jak převzít taktovku boje. Při zrychlení pohybu začal Poláka zahlcovat rychlými sériemi direkrů, a hlavě tvrdé přesné údery ze zadní ruky způsobily, že byl polský reprezentant počítán. Druhé kolo Stach vyhrál 10:5. Ve třetím kole pokračoval ve tlaku a opět ho vyhrál 8:6. Zápas skončil 18:18 a proto musely rozhodnout pomocné body a Stach výsledkem 69:54 zvrátil vítězství na svou stranu.
V neděli se boxovalo finále a únava z předchozích bojů se začínala u všech projevovat. O první místo se s naším Stachem utkal Německý boxer Kevin Kunzel, který měl v prvním kole jasnou převahu a zasypal Ondru těžkými direkty a háky. Nebyl na tom ale fyzicky tak dobře. Třetí kolo Stach už vyhrál 6:1. Bodový náskok z prvních dvou kol ale byl příliš velký a po výsledku 20:16 se musel Ondra spokojit s druhým místem.
Během turnaje mladý, teprve šestnáctiletý Ondřej Stach předvedl, že bojovné srdce a touhu po vítězství. Roste nám zde v Plzni opravdová naděje českého boxu.