Boxerka Lukešová prohrála v Polsku

Ve dnech 24. – 26. září se v polském městě Gliwice pořádal již čtvrtý ročník Otevřeného mistrovství Slezska boxu žen. Tohoto turnaje se pravidelně zúčastňuje i výprava z Čech. Odjela tam se svým otcem a trenérem i závodnice Tereza Lukešová z oddílu JK BOX Plzeň. Na závodech se sešlo 34 juniorek 27 s...

Ve dnech 24. – 26. září se v polském městě Gliwice pořádal již čtvrtý ročník Otevřeného mistrovství Slezska boxu žen. Tohoto turnaje se pravidelně zúčastňuje i výprava z Čech. Odjela tam se svým otcem a trenérem i závodnice Tereza Lukešová z oddílu JK BOX Plzeň. Na závodech se sešlo 34 juniorek 27 seniorek z Polska, Čech, Ukrajiny a Ruska. Oproti loňskému ročníku se dostavilo méně zemí než vloni, ale to proto, že termín byl hned týden po Mistrovství Evropy žen na Ukrajině. O co méně bylo států, o to vyrovnanější byla výkonnost závodnic.
V kategorii do 60 kg nastoupila Tereza Lukešová proti Patrycji Nalepa z polského Krakova. Lukešová má spíše silový projev a to rychlonohá Polka brzy vycítila. Přestože první bod padl na naší stranu, Polka se potom prakticky nenechala trefit. Její pohyb na nohách byl prostě skvělý a bodovala jednotlivými, i když ne právě tvrdými, údery z dobře zajištěné obrany. Do třetího kola šla Tereza s vysokou bodovou ztrátou, a proto vsadila vše na útok. Polka se však nenechala strhnout k bitce a bodový náskok si pohlídala. Lukešová prohrála s touto technickou závodnicí na body. Vysoký bodový rozdíl sice úplně neodpovídal skutečnosti, ale to nemění nic na tom, že proti pohyblivé soupeřce naše Terezka nemohla najít recept a tak se musela spokojit s bronzem. Za zajímavost stojí, že ve finále Polka prohrála s Ukrajinkou Karynou Ianchuk, která je přes velký handicap skvělou boxerkou. Tato pohledná a sympatická Ukrajinka je totiž hluchoněmá!!! Trenér a otec Lukešové vystoupení své dcery hodnotí slovy : „ Terezka se snažila ze všech sil i fyzicky byla na tom dobře, přestože musela „ dělat“ váhu. Vlčí způsob boje však Terce vůbec nesedí, je to spíše srdcařka bojovnice. V druhé polovině musela vše sadit na útok a pokusit rozhodit tvrdými ranami, což se jí nepodařilo.“