Brožura Bezpečné město v Plzni radí v různých situacích

Město Plzeň vydalo aktualizovanou informační brožuru Bezpečné město. Reaguje na změny, ke kterým došlo od 1. ledna letošního roku, a je rozšířena o důležité kontakty. Nově také radí, jak se zachovat v mimořádných situacích. Brožura byla vytištěna ve čtyřtisícovém nákladu za zhruba 200 tisíc korun s...

Cílená propagace v Plzni

Město Plzeň vydalo aktualizovanou informační brožuru Bezpečné město. Reaguje na změny, ke kterým došlo od 1. ledna letošního roku, a je rozšířena o důležité kontakty. Nově také radí, jak se zachovat v mimořádných situacích. Brožura byla vytištěna ve čtyřtisícovém nákladu za zhruba 200 tisíc korun s finančním příspěvkem Ministerstva vnitra.
Vydání informační brožury je součástí projektu Bezpečné město, jenž byl v Plzni oficiálně spuštěn 22. ledna 2009. Jeho smyslem je zvýšit pocit bezpečí občanů ve městě a zajistit systematickou spolupráci mezi městskou správou, městskými obvody, státní policií a městskými strážníky při řešení bezpečnostní situace.

„Přestože je hlavním komunikačním kanálem projektu webový informační portál, ne všichni občané, zejména pak senioři, mají přístup k internetu. Proto jsme se rozhodli projekt prezentovat prostřednictvím informační brožury,“ vysvětluje Robert Houdek, plzeňský radní odpovědný za oblast bezpečnosti a prevence kriminality. „Svým způsobem kopíruje webový portál projektu,“ dodává Houdek.


V brožuře občan najde nejen kontakt na „svého“ policistu, strážníka a zastupitele, ale nově také informace o rozšíření působnosti státní police. „Od začátku letošního roku je v platnosti nová územní působnost Policie České republiky rozšířená o katastrální území sahající až do Nezvěstic, o které se stará obvodní oddělení Slovany, a Chrást, jenž spadá pod Doubravku,“ upřesňuje Aleš Průša, vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality plzeňského magistrátu. Vymezení konkrétních policejních okrsků s vyznačením katastrálního území tvoří podstatnou část brožury.


Důležitým kontaktům a radám, jak se správně zachovat v mimořádných životních situacích, patří závěr publikace. „Jedná se především o doporučení. Například, jak postupovat při ztrátě osobních dokladů, co udělat, když se dítě nevrátí ze školy nebo jak se chovat při požáru,“ uvádí Aleš Průša.


Brožury byly pořízeny v nákladu 4 000 kusů za celkovou částku 202 560,- Kč, přičemž městu byla na tisk poskytnuta Ministerstvem vnitra v rámci projektů prevence kriminality dotace ve výši 100 tisíc korun.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 12.02.2013 12:09



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka