Buckow: Nesveda v úniku vybojoval dres nejlepšího sprintera

120 závodníků se v časných ranních hodinách o víkendu vydalo v Německu na Rund um Buckow/ Berlin na okruh měřící 13 km. Celkem museli cyklisté zdolat 104 kilometrů. Mokrá silnice po dešti seděla především borci Jiřímu Nesvedovi z rokycanské stáje AC Sparta Praha, který ukořistil druhé místo hned v p...

120 závodníků se v časných ranních hodinách o víkendu vydalo v Německu na Rund um Buckow/ Berlin na okruh měřící 13 km. Celkem museli cyklisté zdolat 104 kilometrů. Mokrá silnice po dešti seděla především borci Jiřímu Nesvedovi z rokycanské stáje AC Sparta Praha, který ukořistil druhé místo hned v prvním z osmi průjezdů.
Nesveda byl z počátku velmi aktivní a pokusil se i o únik. Ten se vydařil. Záhy se na něj dotáhli ještě dva jezdci z týmů Univega a domácího týmu Helle.
Trojice i přes špatnou spolupráci německých jezdců udržela svůj náskok až do pátého kola. Peloton táhli jezdci ze dvou favorizovaných týmů Ked Bianchi a LKT Team Brandenburg. Hlavní pole se v tu chvíli často rozpojovalo na terezínech, příčemž odpadl i velmi podstatný počet jednotlivců. Skupina s Nesvedou byla dojeta, ale už bylo jasné, že body, které si Jirka připsal ze sprinterských průjezdů mu vynesou vítězství v soutěži aktivity.
Sparťanský tým ve složení Fabišovský, Hunal, Hlaváč, Holub a Hrubý (FHHHH) nezaostával za svým kolegou a úspěšně hlídal pokusy o další ataky. Ty se opakovaly pravidelně v každém kole ve dvoukilometrovém stoupání a v následné větrné pasáži.
V jednom takovém se ocitl i Martin Hunal. Nechyběl zde ani bývalý Milramák Bjoern Schroeder z týmu Nutrixxion a zástupci z LKT a Bianchi.
Tato skupina se s druhou spojila těsně před cílem. Sparťané dopředu opět přivezli spurtéra Jirku Nesvedu. Závěr už byl však trochu divoký a dobrá pozice rudého vláčku vzala na kostkové cílové rovince za své. Sparťané nakonec vybojovali 5. a 6. místo.
Cílový spurt se stal kořistí závodníka Haiko z LKT před Schroederem z Nutrixxion a třetím jezdcem z Ked Bianchi.