Cartelli málem dosáhl na hattrick

Obránce hokejového Lasselsbergeru Plzeň si proti Znojmu připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Plzeňský obránce Mario Cartelli se velkou měrou
podílel na výhře svého týmu nad Znojmem. Ofenzivně laděný bek si připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci. Cartelli byl dokonce blízko hattricku, protože mu byla původně připsána první branka utkání v 3. minutě. Autorství gólu byla ale nakonec přiznáno tečujícímu Divíškovi.
"Je jedno, kdo dá góly. Tomáš Divíšek mi zase dneska na dva góly přihrál. Hattrick jsem mohl dokončit ve třetí třetině. Té střely z dobré pozice je škoda," řekl po utkání novinářům Cartelli.
Člen prvního obranného páru Plzně v nedělním utkání nepocítil únavu ze sobotního těžkého zápasu ve Vítkovicích, kde Plzeň podlehla 3:5. "Únava je hlavně v hlavách. Když se vyhraje, člověk na ní samozřejmě tolik nemyslí. Na zápas jsem se důkladně připravoval a sil jsem měl dost. V kabině jsme se také správně vyhecovali. Trenér Kučera nám řekl, abychom na včerejší prohru
nemysleli," popsal předzápasovou atmosféru šestadvacetiletý obránce.
Závěr utkání poznamenalo několik potyček. Do jedné z nich se zapletl také Cartelliho kolega z obrany Lukáš Derner, kterého předtím nepříjemně atakoval znojemský Jiří Dopita. "Lukáš hraje takhle tvrdě v každém utkání. Určitě by atakoval podobně každého. To, že to byl Dopita, je náhoda. Zápas jsme chtěli dohrát v klidu, bez šarvátek, které vlastně ani do současného hokeje nepatří," pokračoval olomoucký odchovanec.
Cartelli ještě reagoval na slova znojemského asistenta trenéra Jana Votruby, který si stěžoval, že na Dopitu byli od začátku utkání nasazeni dva hráči domácích, kteří ho měli atakovat. "O ničem takovém nevím, nikdo
tam s takovými úkoly nešel, připadá mi to jako úplný nesmysl," dodal.