Co můžeme udělat pro zvýšení imunity?

Kdy a proč má smysl imunitu posilovat a podle jakých zásad? Přečtěte si celý článek!

Jarní servisní akce AUTO CB

Preventivně posilujte imunitu!

Silná obranyschopnost organismu (imunita) je důležitá, málokdy však víme, co je pro zvýšení imunity opravdu potřeba. Podzim a zimní měsíce přináší období chřipek, nachlazení a jiných nepříjemností, které mohou náš imunitní systém značně poškodit a naše obranyschopnost pak prochází zatěžkávací zkouškou. 

Jak imunitní systém posílit v době nemoci a jak o svou imunitu pečovat preventivně?

Základem je pravidelné posilování fyzické kondice v kombinaci s pestrou stravou bohatou na vitaminy a minerály.

1) Doplňujte správné živiny

Základními kameny pro lepší imunitu jsou selen, zinek, vitamin C, B6 a vitamin D. Vitamin C je nejúčinnější proti virům a je skvělým antioxidantem. Vitamin B6 pak přispívá k optimální tvorbě červených krvinek. Vitamin D krom toho, že aktivuje imunitní systém, napomáhá při hubnutí. Zinek a selen zase zabraňují tvorbě volných radikálů, které v těle způsobují oslabení imunitního systému. Co ale dělat, když je těchto důležitých látek v potravinách málo nebo je nenajdete vůbec? Nejlepší je sáhnout pro kvalitní doplňky stravy.

2) Posilovat kondici můžete i z domova

Kondici můžete posilovat téměř bez velkých nároků na čas nebo prostředí. Inspirovat se můžete spoustou cvičebních videí, která jsou většinou dostupná zdarma na YouTube a fungují jako skvělá inspirace. Doporučujeme cvičební videa Skinny Girls. Stačí si doma najít volné místo a chvíli pro sebe. Cvičit můžete s vlastním tělem a není potřeba dokupovat žádné cvičební pomůcky. Cvičení můžete zakončit studenou sprchou, které navíc krom té fyzické kondice, posiluje i tu psychickou.

3) Upravte si jídelníček pro zdravé hubnutí a zbavte se nadváhy

Snižte příjem kalorií

Saháte po potravinách plných kalorií jako je například čokoláda, když chcete zahnat stres, vyčerpání nebo při sledování televize? Tak pozor! Zbavte se tohoto zlozvyku a dejte si místo čokolády nebo oříšků raději mrkev.

Snižte příjem sacharidů

Pokud konzumujete hodně těstovin, rýže nebo chleba, tělem vylučovaný inzulín začne bojovat s přílivem glukózy do krve. Zabraňuje tak tomu, aby tukové buňky uvolnily tuky a spalovalo je jako „palivo“. A naopak vytváří více tukových buněk.

Snižte příjem tuků

Na začátku je nutné říci, že ne všechny tuky jsou špatné. Například nenasycené tuky nacházející se v avokádu, ořechách, sojovém mléce, tofu či mořských rybách tě nasytí a v kombinaci s olivovým olejem a čerstvou zeleninou jsou jednoznačně skvělým krokem ke zlepšení kvality stravování. Naučte se je proto do svého jídelníčku pravidelně zařazovatt.

Více se dozvíte v článku Jídelníček pro zdravé hubnutí.



Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka