ČRo posílil dopravní a sněhové zpravodajství

Každý den nás trápí dopravní kolony a nikdy nevíme, kde a kdy nás překvapí. Cílem dopravního zpravodajství Zelené vlny Českého rozhlasu je snaha poskytnout posluchači co nejkvalitnější službu a co nejvíce dopravních informací.

Cílená propagace v Plzni

Každý den nás trápí dopravní kolony a nikdy nevíme, kde a kdy nás překvapí. Cílem dopravního zpravodajství Zelené vlny Českého rozhlasu je snaha poskytnout posluchači co nejkvalitnější službu a co nejvíce dopravních informací. Proto Český rozhlas 1 – Radiožurnál od 1. prosince 2006 rozšířil počet pravidelných relací Zelené vlny a spolu s regionální stanicí Český rozhlas Plzeň posílil zpravodajství o sněhových podmínkách nejen v souvislosti s dopravou.

ČRo 1 – Radiožurnál vysílá kromě nově zařazených a mimořádných relací Zelené vlny (přehled vysílacích časů v přílohách č. 1 - 4) každý všední den v Odpoledním Radiožurnálu v čase 14.50 hod. shrnutí nejzávažnější dopravní komplikace dne, včetně vývoje a případně očekávaných dlouhodobějších dopravních omezení. Zdrojem těchto informací jsou, kromě Policie ČR, hasičů, správ údržby silnic a dalších státních
i nestátních subjektů, také dopravní Zpravodajové Zelené vlny, kteří hlásí kritické dopravní situace do společného callcentra Českého rozhlasu a Global Assistance na bezplatnou linku 800 12 20 12.

Zpravodajové Zelené vlny Českého rozhlasu slaví 6 let. Celkem je jich v současné době 6 500 a zastoupeni jsou ve všech krajích České republiky. Jde o registrované, řádně proškolené řidiče, kteří se často pohybují na silnicích především České republiky a kteří vlastní mobilní telefon. Úkolem Zpravodajů Zelené vlny je poskytovat aktuální informace o všech událostech, které kdekoli na území republiky ovlivňují bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Za rok přijme callcentrum Zelené vlny v průměru 26 000 telefonátů s informacemi
o kritických dopravních situacích na našich silnicích. Přibližně tedy 2 200 telefonátů měsíčně, přičemž ve špičkách během pracovních dnů to je až 150 telefonátů denně.

Před Vánocemi 2006 poděkoval generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík třem nejaktivnějším Zpravodajům Zelené vlny - Vítu Nekudovi z Brna, Mojmíru Maršákovi z Prahy a Zdeňku Sedmerovi z Brandýska - za čas, který tráví při předávání informací do vysílání Zelené vlny, a za to, že svou službou pomáhají ostatním řidičům. A proč se ke spolupráci se Zelenou vlnou přihlásili? „Já jsem se přihlásil jako Zpravodaj Zelené vlny, když Český rozhlas s touto službou začínal, někdy v roce 2002. Vedlo mě k tomu to, že pracuji ve firmě, která se zabývá distribucí terapeutických prostředků po celé republice, takže toho najezdím opravdu hodně – měsíčně 7 – 8 tisíc kilometrů,“ říká Vít Nekuda.



Zelená vlna a sněhové zpravodajství Českého rozhlasu



ČRo Plzeň:
- pravidelné relace Zelené vlny – aktuální sjízdnost
- v extra Počasí informace o sněhových podmínkách na českých horách
- více na www.rozhlas.cz/plzen


ČRo 1 – Radiožurnál:
- každou půlhodinu v relacích Zelené vlny informace o aktuální sjízdnosti (+ mimořádné relace)
- každou středu v pořadu Motožurnál (13:05 - 14:00) – situace v zahraničních horách (sjízdnost + lyžařské podmínky)
- každý čtvrtek v 15:25 v rozhovoru s meteorologem informace o sněhových podmínkách na horách
- každý pátek v 6:45 - po sportovním přehledu: lyžařské podmínky, sjízdnost
- každý pátek v pořadu Motožurnál (13:05 - 14:00) situace na českých horách sjízdnost + lyžařské podmínky)
- každou sobotu v 7:40 přehled podmínek pro lyžování a zimní sporty + aktuální sjízdnost
- více na www.rozhlas.cz/radiozurnal




The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
22.12.2006 11:29



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka