Cyklisté Sparty se prosadili na závodech v Německu

Závod na 75 km v německém Aachenu se stal poprvé kořistí sparťanských cyklistů. 80 kopcovitých 900 m dlouhých okruhů okolo katedrály v Aachenu jsou celé na kostkách či kočičích hlavách. Tomáš Okrouhlický nadělil samostatně celému startovnímu poli jeden okruhu náskoku a do cíle přivedl potrhané hlavn...

Závod na 75 km v německém Aachenu se stal poprvé kořistí sparťanských cyklistů. 80 kopcovitých 900 m dlouhých okruhů okolo katedrály v Aachenu jsou celé na kostkách či kočičích hlavách. Tomáš Okrouhlický nadělil samostatně celému startovnímu poli jeden okruhu náskoku a do cíle přivedl potrhané hlavní pole další sparťan Rostislav Krotký. Tým Sparty tím vyhrál i soutěž družstev. O náročnosti závodu svědčí i fakt, že z 80 startujících se do cíle dostala pouhá dvacítka jezdců. Rozedřené dlaně od jízdy od dlažby v
Aachenu bude vítězům připomínat i pohár v podobě Aachenské dlažební kostky.
Zaplněné historické náměstí v Aachenu bouřlivě aplaudovalo a hnalo Tomáše Okrouhlického při jeho stíhací jízdě. V historii závodu se nikomu samostatný únik s náskokem 1 okruhu ještě nikdy nepovedl.

Čas vítěze: 01:48:40

1 Okrouhlicky Thomas AC Sparta Praha
2 Krotky Rostislav AC Sparta Praha - 1.33
3 Bertling Matthias Team Kuota - Indeland - 1:45

8.8. Cyklistická klasika Rund um Bellheim /Karlsruhe/ na 200 km se odvíjela pro Spartu velmi dobře , když od úvodních kilometrů se na čele usadila 7členná skupina s Ondřejem Pávkem. Skupina se po 150 km roztrhla, v čele zůstali 3 závodníci i s našim Ondřejem Pávkem, ale bohužel 20 km před cílem
dojelo i tuto skupinu celé hlavní pole. Ve spurtu hlavního pole dojel Rostislav Krotký na 30 místě.