Cyklistům Sparty vyšel republikový šampionát

Ze společného Mistrovství ČR a Slovenska v Jindřichově Hradci, závodu na 195 kilometrů, přivezla rokycanská stáj AC SPARTA PRAHA titul Mistra ČR i vícemistra v kategorii do 23 let - Ondřej Zelinka, Zdeněk Křížek.Vícemistrem Elity ČR se stal Martin Hebík a Martin Prázdnovský vybojoval bronzovou medai...

Ze společného Mistrovství ČR a Slovenska v Jindřichově Hradci, závodu na 195 kilometrů, přivezla rokycanská stáj AC SPARTA PRAHA titul Mistra ČR i vícemistra v kategorii do 23 let - Ondřej Zelinka, Zdeněk Křížek.Vícemistrem Elity ČR se stal Martin Hebík a Martin Prázdnovský vybojoval bronzovou medaili na Mistrovství Slovenska.
Hned po startu se od pelotonu odpojila čtyřčlenná skupina, v níž jeli Broniš, Jiří Nesveda AC SPARTA PRAHA , Jiří Šíbl a Jakub Danačík. Tato čtveřice bojovala v úniku dlouhých 145 kilometrů a na peloton si vytvořila
náskok až tři minuty.
Hlavní pole však uprchlíky v sedmém z deseti okruhů dlouhých 19,5 km dojelo.
O osudu závodu se rozhodlo asi deset kilometrů před cílem, kdy se utrhla desetičlenná skupina.
Zhruba kilometr před cílem z ní odskočil Martin Hebík AC SPARTA PRAHA, ale hlavně zásluhou kvarteta cyklistů PSK Whirlpool Author o malý náskok přišel.
Benčík v cíli zářil štěstím. "Vyhrál jsem jeden z nejtěžších domácích šampionátů. Tak férový závod jsem na českých silnicích neviděl nejméně pět let".
Hebík, který se v závěru pokusil uspět samostatně, přiznal, že mu došly síly. "V posledním kole jsem zkoušel několikrát odjet, měl jsem v úmyslu přijet do cíle sám. V ulicích města se mi to sice povedlo, ale soupeři mě
sjeli v nejméně vhodný okamžik, asi pět set metrů před cílem. Jen jsem se zavěsil do háku a nakonec vybojoval stříbro," řekl novinářům Hebík, ale navzdory životnímu úspěchu nadšený nebyl. "Ke zlatu bylo hodně blízko. Druhé
místo je hezké, ale je to jen stříbro," dodal Hebík.
V kategorii do 23 let se ze zlata radoval Ondřej Zelinka, druhý mezi mladíky skončil Zdeněk Křížek oba AC SPARTA PRAHA a bronz získal cyklokrosař Ondřej Bambula Tábor.