Cyklokros SP Treviso: Štybar na bedně!

Čeští cyklokrosaři svými výkony v 1. závodě světového poháru v cyklokrosu, který se jel v italském Trevisu, pozvali diváky na jeho druhé dějství, které se jede 18. října 2009 v Plzni. Mezi prvními dvanácti se v kategorii Elite umístilo 5 českých reprezentantů. Teprve zpětně tak můžeme hodnotit kvali...

Čeští cyklokrosaři svými výkony v 1. závodě světového poháru v cyklokrosu, který se jel v italském Trevisu, pozvali diváky na jeho druhé dějství, které se jede 18. října 2009 v Plzni. Mezi prvními dvanácti se v kategorii Elite umístilo 5 českých reprezentantů. Teprve zpětně tak můžeme hodnotit kvalitu prvních závodů Českého poháru v cyklokrosu TOI TOI Cupu, kde navíc v Elite startoval i vítěz U23 Zdeňkův stájový kolega Slovák Robert Gavenda.

Po startu šli dopředu mistr světa Belgičan Niels Albert, vicemistr světa Zdeněk Štybar a loňský vítěz světového poháru Belgičan Sven Nys. Albert hned ve druhém kole nasadil a ujel, aby si sólovou jízdou dojel pro první místo. Za ním jezdila skupina na účasti našich reprezentantů skupinka jezdců, ze které poodjel Štybar s aktivně jezdícím Belgičanem Klaasem Vantornoutem. Toho posléze Zdeněk utrhl a jel si sám pro druhé místo.

Ze skupinky jedoucí za Zdeňkem se ke konci závodu znovu odpoutal Klasem Vantornout a posléze i Martin Bína, kteří si dojeli pro třetí a čtvrté místo, když skupinku pronásledovatelů zbrzdil Petr Dlask.