Derby vyšlo Plzni, Energii zdolala 4:1

V 19. kole hokejové extraligy porazil Lasselsberger Karlovy Vary, gól dal i Koukal

Hokejisté Plzně zdolali v dnešním 19. extraligovém kole Karlovy Vary 4:1. Plzeňský gólman Roman Málek sice inkasoval poprvé po 145 minutách na domácím ledě, přesto Lasselsberger zvítězil.
Rozhodnutí přineslo 24 vteřin druhé
třetiny, kdy domácí obránci Cartelli a Jindřich odpověděli dvěma trefami na vyrovnávací branku Energie. Plzeň se tak Varům v tabulce přiblížila na rozdíl jediného bodu.
Západočeské derby, jako již tradičně s vynikající kulisou v hledišti, přineslo urputný hokej s maximálním nasazením. Hosté začali aktivně a domácí gólman Málek pouze s námahou vytěsnil
mimo tři tyče Alinčův bekhendový pokus po chybě obránců. Z nenápadné akce však udeřilo na druhé straně. Moravec vyhrál osobní souboj za brankou, nabruslil si před brankoviště a střelou
k bližší tyči prostřelil gólmana hostí Mensatora.
V závěru první třetiny nevyužili domácí téměř půl druhé minuty trvající dvojnásobnou přesilovku. Hostům pomohli k vyrovnání domácí hráči svou nedisciplinovaností. Třikrát za sebou
totiž měli v úvodu druhé části hosté výhodu přesilovky. A tu třetí využili, když Němec napřáhl od modré čáry a jeho ránu těsně
nad ledem zaregistroval Málek až za brankovou čarou.
S domácími mohlo být ještě hůř, Málek ale překazil Kumstátovi zakončení jeho samostatného úniku vypíchnutím kotouče. Od poloviny utkání Plzeňští zjednodušili hru a vynutili si nápor.
Hosty dlouho držel Mensator, který zlikvidoval střelu osamoceného Andrašovského z mezikruží a za chvíli i Adamského teč.
Obrana hostí kupila ve svém obranném pásmu množství chyb a domácí ji za to potrestali. Ránu Adamského ještě Mensator vyrazil, k odraženému kotouči se však dostal nejrychleji Cartelli
a střelou z pravého kruhu vrátil domácím vedení. O 24 vteřin později si do útočné třetiny najel domácí bek Jindřich a jeho střela s pomocí teče hostující obrany skončila za zády překvapeného Mensatora.
Ve snaze o korigování skóre hosté v závěrečném dějství otevřeli hru. Při jednom z brejků domácích trefil Šindel tyč. Zdramatizovat závěr mohl Kumstát, který projel mezi domácími
obránci a řítil se sám na Málka, domácí gólman ale jeho střelu chytil lapačkou. Definitivní podobu dal výsledu přesilovkovou bombou novic v domácím dresu Koukal.
Toho si Plzeň na měsíc vypůjčila z Pardubic výměnou za dalšího útočníka Vorla.
Radek Kampf (asistent Plzně): "Začali jsme dost zakřiknutě, Moravec sice otevřel skóre, ale Vary vyrovnaly při přesilovce. Pak jsme dali dva šťastné góly po chybě brankáře, ovládli jsme zápas a nakonec jsme přehrávali Vary až do konce utkání. Je škoda, že jsme ještě nějaké šance ze závěru nevyužili, hráčům by to zvedlo sebevědomí při zakončování. Myslím si, že Vary hrály také
nečistě, bylo tam z jejich strany i několik nafilmovaných pádů. Od toho je ale na ledě rozhodčí, já se k tomu nechci moc
vyjadřovat."
Václav Baďouček (asistent Karlových Varů): "Hodnotí se mi to těžko. My jsme se nedokázali vyrovnat s dost nečistou hrou Plzně,
rozhodnutí přinesly dva slepené góly ze druhé třetiny. Tyto dva góly by se měly chytat. O tom, kdo bude stát v naší brance v neděli se Zlínem, ještě rozhodneme."
Tipsport extraliga, 19. kolo: Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:1,
1:0). Branky a nahrávky: 4. D. Moravec, 34. Cartelli (Adamský), 35. Jindřich (Trnka), 58. Koukal (Cartelli, Výborný) - 26. Němec (J.
Řezníček, Selingr). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:6, navíc Zelenka - Alinč oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6538.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Klaus, Štěpánek - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, Koukal, D. Moravec - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, Tvrdoň, Matějovský.
Karlovy Vary: Mensator - Ptáček, Duben, Němec, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul - Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Pavelek, Alinč, Selingr - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech,