Děti z Plzně v Německu představí provoz kulturního centra

Jak by mělo fungovat kulturní centrum, představí v srpnu šest plzeňských dětí v německém Regensburgu. Přípravu zahájily už nyní. Tři dny vymýšlely podobu a činnost, aby byly úspěšné v projektu Mini-Regensburg, jehož třetí ročník letos tamní městská správa pořádá. Projekt Kinderspielstadt pa...

Jarní servisní akce AUTO CB

Jak by mělo fungovat kulturní centrum, představí v srpnu šest plzeňských dětí v německém Regensburgu. Přípravu zahájily už nyní. Tři dny vymýšlely podobu a činnost, aby byly úspěšné v projektu Mini-Regensburg, jehož třetí ročník letos tamní městská správa pořádá.

Projekt Kinderspielstadt patří k nejznámějším kulturně-výchovným projektům v Německu. Dětem ve věku od 7 do 15 let umožňuje v průběhu prázdnin seznámit se hravou formou se životem a chodem skutečného města se všemi jeho funkcemi. „Je to hra na město se vším, co ve skutečnosti k městu patří a co jej vytváří, jako například je městský úřad, univerzita, pracovní úřad, banka, řemeslné dílny, nemocnice, pošta, cestovní kancelář, restaurace, kino, rozhlasové studio. Děti mají možnost pracovat v nejrůznějších povoláních. Mohou studovat, spravovat město, zakládat vlastní živnosti nebo politické strany,“ vysvětluje Lenka Hubáčková z občanského sdružení TRK.

Plzeňské děti budou mít v Mini-Regensburgu k dispozici vlastní místnost, která bude kulturní centrum představovat. Jak si ji zařídí, co centrum bude nabízet německým dětem, vymýšlely v průběhu tří dnů na začátku července s účastníky loňského projektu Mini-Mnichov. „Někdo by si mohl myslet, že téma kulturního centra a mezinárodních vztahů je pro tak malé děti těžko uchopitelné. Naopak, děti dokáží k zaběhlým věcem a institucím přistupovat neotřelým způsobem a mají o jejich činnosti vlastní představy. Pro nás dospělé je pak výzvou občas ono „neuskutečnitelné a bláznivé“ vyzkoušet. Často se totiž schováváme za prohlášení, že takhle to nefunguje,“ říká koordinátorka projektu Lenka Hubáčková.

Děti stráví v Regensburgu společně celý jeden týden. „Je proto důležité vyčlenit dostatečný prostor na jejich seznámení se a také na to, aby si každé z dětí našlo svou roli v týmu,“ podotýká Regina Ulrichová, další koordinátorka, k třídenní přípravné kreativní dílně projektu.

Svoji činnost zahájí Plzeňské kulturní centrum v Mini-Regensburgu ve středu 17. srpna ve 12 hodin za účasti zástupců Plzně i Plzeňského kraje. Možnost seznámit se s projektem bude mít dalších třicet šest dětí, pro které bude do Regensburgu vypraven autobus. „Vzhledem k volné kapacitě míst v autobusu se případní zájemci mohou na jednodenní zájezd ještě přihlásit,“ upozorňuje Lenka Hubáčková. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách: www.trk-os.cz.

Na realizaci projektu Plzeňského kulturního centra v Mini-Regensburgu, který umožňuje německým dětem poznat město Plzeň, jeho kulturu a způsob života, spolupracují Odbor kultury Magistrátu města Plzně a občanské sdružení TRK, a to za finanční podpory města Plzně, města Regensburg a Česko-německého fondu budoucnosti. Záštitu nad projektem převzal primátor města Plzně Martin Baxa a hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 16.07.2011 10:46



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka