Divadlo Alfa odletělo na americké turné

V šesti amerických městech vystoupí se svou loutkohereckou inscenací Tři mušketýři plzeňské Divadlo Alfa. Včera odletěli a do 13. května postupně navštíví Birmingham, Washington, Baltimore, Annapolis, New York a Easthampton, aby zde odehrálo 17 představení.

Jarní servisní akce AUTO CB

V šesti amerických městech vystoupí se svou loutkohereckou inscenací Tři mušketýři plzeňské Divadlo Alfa. Včera odletěli a do 13. května postupně navštíví Birmingham, Washington, Baltimore, Annapolis, New York a Easthampton, aby zde odehrálo 17 představení, řekl ředitel divadla Tomáš Froyda.
Hra Tři mušketýři Divadla Alfa se stala v anketě Divadelních novin nejlepší inscenací roku 2006. Divadlo s ní bude v Americe hostovat na akci věnované české kultuře. Jako první se představí v Birminghanu, kde soubor odehraje ještě dalších sedm repríz v rámci multikulturního festivalu Zaostřeno na Českou republiku.
Pak se herci přesunou vlakem do Washingtonu na ambasádu ČR, následovat budou dvě představení v nedalekém Baltimore a Annapolisu. Nad nimi převzalo záštitu Krajanské sdružení Čechů a Slováků. "Další představení v New Yorku se koná ve spolupráci s Českým centrem v České národní budově na Manhattanu, kde mimo jiné před týdnem vystoupila činohra Národního divadla," uvedl Froyda. Poslední zastávkou bude oblíbené přímořské letovisko Newyorčanů, Easthampton. Tam loutkáři z Alfy zahrají pětkrát.
Jihoafrická hiphopová zpěvačka Shameema Williams, jež dělá lektorku ve věznicích po celé Jihoafrické republice, bude ve středu v Plzni vyučovat základy rapové techniky děti ze sociálně vyloučených lokalit. Hudební workshop pořádá spolu s Člověkem v tísni sdružení Společnost tady a teď, které se zaměřuje na sociálně znevýhodňované děti, řekla ČTK Martina Hurdová z Člověka v tísni.
Děti se od Shameemy dozvědí, co je to hip hop a co znamená pro miliony lidí na celém světě. Naučí se základy rapové techniky. Hudební workshop je součástí projektu PeaceXchange, který se koná v dalších třech evropských zemích. Jeho cílem je, aby si mladí lidé osvojili schopnost řešit konflikty nenásilným způsobem a uvědomili si důležitost takového chování.
Právě tanec má děti a mladé lidi upoutat a nenásilnou formou jim přiblížit dané téma. Kromě hudby slouží jako pojítko mezi odlišnými kulturami a zkušenostmi také divadlo a sport. Každý rok volí organizátoři jinou formu. Letos je to hudba.
Shameema Williams se hip hopu a poezii věnuje 12 let. Hudbou bojuje proti násilí. Od roku 2000 pracuje jako lektorka hiphopových workshopů pro mladé lidi v rehabilitačních centrech a věznicích po celé Jihoafrické republice. Svou uměleckou dráhu zahájila na raperských soubojích v Kapském městě. V roce 2000 založila tříčlennou ženskou skupinu Godessa, která se ve svých textech věnuje sociálním tématům, jako je kriminalita mládeže a boj proti AIDS. V České republice stráví zpěvačka týden.
Součástí projektu PeaceXchange je i hiphopová soutěž pro mladé ve věku 15 až 20 let, kteří mohou do konce června nahrát své vlastní hiphopové písně na témata: tolerance, respekt a nenásilí.




The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 26.04.2007 14:30



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka