Do finále soutěže jdou hasiči z Plzně a Varů

Ve dnech 8. a 9. června 2005 se v Sokolově konalo Krajské kolo soutěže v požárním sportu družstev HZS Karlovarského a Plzeňského kraje, které pořádal HZS Karlovarského kraje, územní odbor Sokolov. Soutěžilo se výstupu na věž, v běhu na 100 metrů překážek, ve štafetě a požárním útoku.
Pokud jde o výsledky za Karlovarský kraj, zvítězila požární stanice Karlovy Vary celkovým časem 335,84 sekundy a na druhém místě se umístil územní odbor Cheb celkovým časem 382,34 sekundy. Startovaly pouze tři týmy. Třetí, územní odbor Sokolov měl neplatné oba pokusy ve štafetě.
Z Plzeňského kraje se do soutěže přihlásilo celkem osm týmů a pokud jde o výsledky za Plzeňský kraj, zvítězila požární stanice Košutka celkovým časem 281,87 sekundy, na druhém místě se umístil územní odbor HZS Domažlice celkovým časem 303,96 sekundy a na třetím HZS podniku České dráhy Plzeň časem 364,50 sekundy.
A na závěr výsledky jednotlivců za Plzeňský kraj. V běhu na 100 metrů překážek zvítězil Pavel Sloup ze stanice Košutka časem 16,45 sekundy, druhý skončil Jaroslav Hrdlička z územního odboru HZS Domažlice a třetí Jan Hůla ze stanice Přeštice. Ve výstupu na věž zvítězil Jaroslav Hrdlička z územního odboru Domažlice, druhý se umístil Martin Provazník a třetí Alexandr Matoušek, oba stanice Košutka. Ve dvojboji první místo obsadil Jaroslav Hrdlička, druhé Martin Provazník a třetí Pavel Sloup.
Postup do celorepublikového finále si tak vybojovali profesionální hasiči z Plzně a Karlových Varů.