Dobrovolníci v obchodě Buťi odpracovali za měsíc 100 hodin

V Dobročinném obchodě Buťi ve Veleslavínově ulici 7 pomáhalo od začátku března šest žen jako dobrovolnice. Dohromady odpracovaly téměř 100 hodin. Nejčastěji třídily zboží, pomáhaly s propagací, úklidem a chodem obchodu nebo šily tašky, polštářky či čepice z neprodejných oděvů. Další desítky hodin od...

Cílená propagace v Plzni

V Dobročinném obchodě Buťi ve Veleslavínově ulici 7 pomáhalo od začátku března šest žen jako dobrovolnice. Dohromady odpracovaly téměř 100 hodin. Nejčastěji třídily zboží, pomáhaly s propagací, úklidem a chodem obchodu nebo šily tašky, polštářky či čepice z neprodejných oděvů. Další desítky hodin odpracovaly jiné dobrovolnice doma při výrobě různých výrobků – pletených ponožek, dekorovaných tašek či šperků, které poté obchodu věnovaly. Obchod Buťi se od jiných obchodů liší právě tím, že v něm pomáhají dobrovolníci a jeho výtěžek putuje na aktivity občanského sdružení Český západ. To nabízí v Dobré Vodě a okolí na Karlovarsku vzdělávání, zaměstnávání, volnočasové programy a další aktivity v sociálně vyloučených lokalitách.

„Pomáhají nám nejčastěji studenti, senioři či lidé, kteří nemají momentálně práci, ale nechtějí jen tak sedět doma. Zatím máme více žen dobrovolnic než mužů dobrovolníků. Muži dobrovolníci nám pomáhají montovat nábytek či dělat drobné opravy v obchodě a jeho zázemí. Ženy zase raději třídí oděvy nebo šijí výrobky na prodej,“ přibližuje dobrovolnictví v obchodě Buťi jeho koordinátorka Iva Pšeničková. „Dobrovolníkům nabízíme práci, která má smysl. U nás mohou pracovat sami nebo v týmu, poznat nové přátele, vyzkoušet nové věci. Pro mnohé je to způsob seberealizace a odreagování od všedních starostí. Dobrovolníci u nás mohou také získat odbornou praxi včetně potvrzení. Všem našim dobrovolníkům patří velké poděkování,“ uzavírá Iva Pšeničková. Noví zájemci o dobrovolnictví jsou stále vítáni. Mohou se přijít domluvit přímo do obchodu ve Veleslavínově 7 a to od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin, nebo se hlásit telefonicky na čísle 602 663 578 , či emailem na adrese info@buti.cz. Více informací mohou získat na internetových stránkách www.buti.cz.

Dobročinný obchod Buťi nabízí svým zákazníkům oděvy, módní doplňky, knihy, filmy, hudbu, umělecké předměty, nebo drobné bytové doplňky, které získává od dárců z řad veřejnosti. Kromě použitého darovaného zboží lze v obchodě najít originální výrobky chráněných a sociálně terapeutických dílen a dalších sociálně prospěšných projektů. Jedná se například o výrobky romských žen z textilní a keramické dílny v Dobré Vodě, gurmánské speciality mnichů trapistů, šperky a svíčky z dílny občanského sdružení Ledovec, nebo výrobky plzeňského Hospice sv. Lazara a další. Principem práce občanského sdružení Český západ, které dobročinný obchod Buťi provozuje, je, že nedělá práci za druhé, ale snaží se o podporu samotných členů komunity takovým způsobem, aby naopak dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a postupně uměli brát své životy do vlastních rukou. Sdružení je často uváděno jako příklad dobré praxe v práci s romskou menšinou a podílí se i na vytváření metodiky řešení problematiky romských lokalit v ČR. Práce Českého západu byla 1. prosince 2009 oceněna cenou Gypsy Spirit.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 25.04.2010 17:16



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka