Dobrovolníci ze Skupiny ČEZ pomáhají neziskovkám

Více než tři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců ČEZ vymění běžný pracovní den za pomoc neziskovým organizacím v Plzeňském a Karlovarském kraji. Tento týden zavítají do čtyř veřejně prospěšných organizací, kde budou zahradničit, opravovat plot a uklízet. Nejvíce jich pomůže při obnově kulturního ...

Cílená propagace v Plzni

Více než tři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců ČEZ vymění běžný pracovní den za pomoc neziskovým organizacím v Plzeňském a Karlovarském kraji. Tento týden zavítají do čtyř veřejně prospěšných organizací, kde budou zahradničit, opravovat plot a uklízet. Nejvíce jich pomůže při obnově kulturního a přírodního dědictví na hradě Hartenberg.
„V rámci projektu firemního dobrovolnictví Skupiny ČEZ Čas pro dobrou věc mohou zaměstnanci strávit jeden den v roce ve vybraných neziskových organizacích. Tento den jim zaměstnavatel proplácí, jako kdyby plnili své běžné pracovní povinnosti,“ říká Simona Kaňoková z vnější komunikace Skupiny ČEZ, která má firemní dobrovolnictví na starost.
27 zaměstnanců Skupiny ČEZ navštíví veřejně prospěšné organizace Klášter Chotěšov, Společenství Androméda, Občanské sdružení Vialin v Karlových Varech a Občanské sdružení Hartenberg. Dobrovolníci budou zahradničit, připraví dřevo na zimu nebo uklidí po řemeslnících. Někteří z nich zavítají na hrad Hartenberg, kde budou třídit kámen a budovat oplocení. Pomohou také s výrobou informačních tabulí a s technickými pracemi – každý podle svých schopností a možností.
„Projekt Čas pro dobrou věc rozšiřuje dárcovství firmy o dárcovství času našich zaměstnanců. Počet dobrovolníků máme nyní menší než v minulých letech. Zaměstnanci call centra, kteří každoročně v hojném počtu pomáhají, totiž řeší dozvuky letošních povodní,“ říká Martin Sobotka, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy a doplňuje: „Prospěšnost projektu dokládají i kladné reakce od neziskových organizací.“


Informace o veřejně prospěšných organizacích:
Klášter Chotěšov – Dobrovolné neziskové občanské sdružení, založené v roce 1998, pomáhá obci Chotěšov zachránit a udržovat místní klášter. Sdružení v klášteře provádí návštěvníky, rozšiřuje muzeum, usiluje o kulturní využití objektu, opatřuje finanční prostředky na provoz a podílí se na realizaci méně náročných oprav konventu.
Společenství Androméda, a.s. - Občanské sdružení funguje od února 2005 za účelem prosazování zájmů zdravotně postižených a starých lidí a prosazování ekologického myšlení. V současnosti sdružení opravuje objekt, ve kterém v budoucnu bude hospic a pobytové zařízení pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou.
Hartenberg o. s. – Hlavním cílem tohoto dobrovolného, neziskového sdružení je ochrana přírody a krajiny, především záchrana, obnova a údržba území v okolí hradu Hartenberg, zámeckého parku, údolí Svatavy a Dolinského potoka – mapování, ochrana, obnova a údržba památek, důlních děl, krajinných a přírodních hodnot v daném území.
Vialin, o. s., Karlovy Vary – Občanské sdružení Vialin je společnost pro aktivní sociální integraci. Hlavním cílem organizace je zvýšit kvalitu života zdravotně a sociálně handicapovaných lidí, zlepšit jejich psychickou adaptabilitu, profesní a společenskou seberealizaci, zvýšit fyzickou kondici a posílit tělesnou odolnost.
Energetici se do každodenního veřejného dění zapojují již svou profesní technickou pomocí při řešení každodenních problémů občanů. Neváhají však pomoci druhým ani osobní aktivní formou a v roli firemních dobrovolníků pomáhají ve svém okolí. Skupina ČEZ tuto přirozenou potřebu pomáhat druhým dále rozvíjí formou projektu firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“. Od roku 2008 umožňuje svým zaměstnancům strávit jeden běžně proplacený pracovní den v roce ve veřejně prospěšné organizaci. Projekt firemního dobrovolnictví tak rozšiřuje dárcovství Skupiny ČEZ o dárcovství času samotných zaměstnanců.
Do práce ve prospěch sociální či environmentální oblasti se v roce 2009 zapojilo 481 firemních dobrovolníků Skupiny ČEZ. V roce 2009 zaměstnanci mnoha profesí navštívili 74 veřejně prospěšných organizací.
V krajích probíhají skupinové akce, po celý rok je možné pomáhat i individuálně. Veřejně prospěšné organizace jsou vybírány ve spolupráci se zaměstnanci a jsou schváleny Fórem dárců.
Společnost ČEZ byla v listopadu 2009 již pošesté vyhlášena v České republice podle absolutního objemu rozdělených prostředků v žebříčku „TOP Filantrop“ největším firemním dárcem roku. Skupina ČEZ související údaje zveřejnila při respektování mezinárodně uznávané metodiky hodnocení finančního přínosu projektů pro společnost – Standard odpovědná firma (SOF).




The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 10.06.2010 08:32



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka