dTest: Efektivnější hubnutí a trénink se sporttestery

Ideálním pomocníkem pro efektivnější spalování kalorií i lepší plánování tréninku jsou sporttestery, které během sportování přesně změří srdeční frekvenci a nejlépe tak kontrolují intenzitu zátěže. Časopis dTest jich prověřil čtrnáct a ve svém dubnovém vydání zveřejnil jejich srovnání. Současně přin...

Cílená propagace v Plzni

Ideálním pomocníkem pro efektivnější spalování kalorií i lepší plánování tréninku jsou sporttestery, které během sportování přesně změří srdeční frekvenci a nejlépe tak kontrolují intenzitu zátěže. Časopis dTest jich prověřil čtrnáct a ve svém dubnovém vydání zveřejnil jejich srovnání. Současně přináší i nepříznivé zjištění přítomnosti polycyklických aromatických uhlovodíků v jednom z modelů.
Měří všechny sporttestery srdeční frekvenci přesně a spolehlivě? A co dalšího nabízejí? Využijete při tréninku i přijímač GPS signálu? A jaké funkce jsou u sporttesterů žádoucí? Na všechny tyto otázky odpověděl aktuální test.

Nejvyšší efektivity tréninku dosáhnete za předpokladu, že pracujete při určité míře zátěže. Práce při nižší zátěži je do značné míry ztrátou času a naopak přetěžování organismu může vést ke zranění či vyčerpání organismu. Přesné změření srdeční frekvence žádnému z testovaných přístrojů problém nečinilo, až na sporttester Sanitas SPM11 získaly všechny velmi dobré, tedy nejvyšší hodnocení. Redaktor časopisu dTest Jan Hrouda upřesňuje: "Přístroj Sanitas SPM11 jako jediný využívá měření tepové frekvence přímo v hodinkách a nikoli prostřednictvím hrudního pásu. Z tohoto důvodu je nepatrně méně přesný."

Větší rozdíly mezi přístroji se objevily až při porovnávání jejich vybavení, snadnosti obsluhy a samozřejmě u ceny. Nejlépe vybavený je sporttester Ga! rmin Forerunner 110, který má GPS přijímač pro výpočet rychlosti a měření překonané vzdálenosti, velmi dobře se ovládá a po připojení k počítači lze naměřené údaje podrobně analyzovat. Funkci měření vzdálenosti a výpočtu aktuální rychlosti nabízí i Sigma RC1209, která odvozuje vzdálenost pomocí snímače pohybu.

Pokud sportující trénuje v blízkosti jiné osoby se sporttesterem, měl by si hlídat u svého přístroje citlivost vůči rušení signálu mezi hrudním pásem a hodinkami. Některé modely zobrazily v blízkosti stejného zařízení buď vyšší ze dvou vysílaných srdečních frekvencí, nebo hodnotu pohybující se mezi nimi. Zdrojem rušení mohou být například i tramvaje či vlakové tratě. Nejcitlivější byly v tomto ohledu modely Ciclo CPL12L a Suunto T1C.

V řemínku hodinek a hrudním pásu modelu Ciclo CPL12L byly během testování nalezeny polycyklické aromatické uhlovodíky, které mohou při styku s kůží přecházet do těla. Toto nepříjemné zjištění vedlo ke snížení hodnocení o jednu zná! mku.




The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 14.05.2011 07:03



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka