Dukla porazila Zubří

Atraktivní duel dvou špičkových českých klubů včera viděla plzeňská hala Lokomotivy. Ve třiadvacátém kole československé házenkářské interligy přivítala Dukla Zubří.

Atraktivní duel dvou špičkových českých klubů včera viděla plzeňská hala Lokomotivy. Ve třiadvacátém kole československé házenkářské interligy přivítala Dukla Praha ve svém domácím azylu tým Zubří. Šlo o důležitý souboj o druhou příčku v tabulce českých týmů a tak o motivaci měly oba celky pořádně postaráno.
Dukla chtěla na domácí palubovce před pěti sty diváky svému soupeři oplatit porážku z první poloviny soutěže, kdy v Zubří prohrála 26:19.
Pražané ale včera ve žlutém začali dobře a podpořeni zákroky Jana Štochla si vytvářeli náskok už v prvním poločase. První půli nakonec vyhráli rozdílem sedmi bodů 18.11.
Poté už dával trenér Haber příležitost i hráčům z lavičky a osu týmu složenou převážně z plzeňských odchovanců nechal odpočinout.
Pražané pak hráli naprosto uvolněně a nebylo znát, že by se na hřišti pohybovalo jejich béčko. Žlutá smršť znamenala až jedenácti gólový náskok. Nakonec ale Dukla i přes velké šance na symbolickou třicítku nedosáhla, ale porazila Gumárny Zubří naprosto jednoznačně 29:20.
Gólově domácí včera táhl Jan Větrovec, který nastřílel 7 gólů, šesti brankami zatížil konto hostů Brabec. Pro házenkáře Dukly to je už sedmé vítězství v řadě a poskočili tak na třetí příčku tabulky interligy před Považskou Bystrici.