Dvě tyče, zahozená penalta. Plzeň prohrála v Olomouci

První z nadcházejících tří vzájemných utkání s Olomoucí fotbalisté Viktorie Plzeň nezvládli. V utkání 24. kola Gambrinus ligy podlehli na Andrově stadionu 0:1, o jedinou branku se ve 34. minutě postaral domácí Hubník. Nejblíže k vyrovnání byli hosté v 74. minutě, kdy Horváth zahrával pokutový kop. J...

První z nadcházejících tří vzájemných utkání s Olomoucí fotbalisté Viktorie Plzeň nezvládli. V utkání 24. kola Gambrinus ligy podlehli na Andrově stadionu 0:1, o jedinou branku se ve 34. minutě postaral domácí Hubník. Nejblíže k vyrovnání byli hosté v 74. minutě, kdy Horváth zahrával pokutový kop. Jenže jeho pokus olomoucký gólman Blaha skvěle kryl.
Oba týmy v příštích dnech čeká semifinále Ondrášovka cupu.
Plzeňský kouč Vrba poslal stejně jako v pohárovém čtvrtfinále v Příbrami do branky Ticháčka a ten se zapotil hned v první minutě. Šultés pronikl po pravé straně až do šestnáctky a z těžkého úhlu vypálil. Míč se otřel o levou tyč a boční síť Ticháčkovy branky. Zanedlouho se k hlavičce dostal Bajer, s jeho pokusem si plzeňský gólman poradil.
To už se Viktoriáni osmělili i směrem dopředu, hrozili především po pravé straně. Rajtoralovy centry však sbírala pozorná olomoucká obrana. Ale v 15. minutě bylo před brankářem Blahou pořádně horko. Na přetažený centr si naskočil Bystroň a křižnou hlavičkou trefil levou tyč. Odražený míč se vzápětí dostal k tísněnému Střihavkovi a ten pro změnu zamířil do pravé tyče!
Plzeň byla v této fázi lepší, dvakrát zkoušel pozornost gólmana střelami zpoza šestnáctky Horváth, ale nebyl úspěšný.
Ve 28. minutě odpověděla Olomouc. Centr Bajera mířil k volnému Šultesovi, o chloupek dřív byl ale u míč Ticháček a vyboxoval jej do bezpečí. Na druhé straně Horváth dlouhým pasem vybídl k zakončení Střihavku, jeho pokus bez přípravy však mířil mimo.
Gól padl až ve 34. minutě, a to do plzeňské sítě. Útočník Hubník se protlačil na zadní tyč a v pádu hlavou usměrnil míč za Ticháčkova záda - 1:0.
Vzápětí se Hubník mohl prosadit podruhé, když tečoval Hořavovu střelu. Ale Ticháček byl na zemi u své levé tyče včas.
Olomouc si další velkou šanci schovala hned po přestávce. Šultes běžel z úhlu sám na Ticháčka, zkusil ho přelobovat, ale zasáhl míčem tvář plzeňského gólmana. Hosté se tlačili do útoku a do šestnáctky mířil jeden centr za druhým. Jenže souboje ve vzduchu Viktoriáni prohrávali, většina míčů končila u pozorného Blahy.
V 58. minutě mohl zvýšit vedení Olomouckých Šultes, kterému po průniku středem hřiště skvěle předložil míč Hořava. Šultes byl sám před Ticháčkem, ale ten skvěle vyběhl a jeho střelu vyrazil.
Plzeň zvyšovala nápor, ale do vyložené šance se nedostávala. V 63. minutě se k míči těsně za šestnáctkou dostal Petržela, jenže zamířil vysoko nad. Až v 74. minutě bylo vyrovnání na dosah. Po sražení Petržely nařídil sudí Královec pokutový kop. Míč si na značku postavil kapitán Horváth, jenže gólman Blaha se vrhl k pravé tyči a jeho pokus skvěle vyrazil! Obrana Olomouce pak zabránila v dorážce střídajícímu Rezkovi.
Viktoria bojovala až do konce, ale marně. V 81. minutě si připravil míč Bakoš a levačkou zkoušel obstřelit Blahu. Jenže mladý gólman se stal olomouckým hrdinou. Pojistku na druhé straně mohl v 84. minutě zařídit Petr po brejkové akci, ale na brankové čáře prohrál souboj s Ticháčkem.
Plzeň se zkoušela v samotném závěru prosadit po dlouhých autech Lecjakse, ale do šance se nedostala. Viktoria po porážce 0:1 zůstala pátá, ale cesta do evropských poháru z ligy se ji vzdálila.
Na odplatu proti Olomouci bude mít šanci brzo, oba týmy sehrají semifinále Ondrášovka cupu. Ve středu 21. dubna se hraje ve Štruncových sadech, o týden později odveta v Olomouci.

24. kolo Gambrinus ligy:
SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0). Branka: 34. Hubník. Rozhodčí: Královec - Gallo, Jiřík. ŽK: Hiedenreich, Bajer - Limberský. Diváci: 3370.
Olomouc: Blaha - Janotka, Komárek, Škerle, Heidenreich - Bajer, Rossi, Kaščák, Hořava (86. Navrátil) - Hubník (66. Ordoš), Šultes (79. Petr). Trenér Psotka.
Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Rada (79. Lecjaks), Horváth - Petržela, Bakoš, Kolář (86. Rýdel) - Střihavka (62. Rezek). Trenér Vrba.