Eurospital v Plzni se vydařil

Patnáct mužstev z celé Evropy se sjelo do Plzně na neoficiální mistrovství Evropy Eurospital 2003. Českou republiku reprezentoval spojený tým plzeňské Vojenské a Fakultní nemocnice. Ten navíc turnaj pořádal vůbec poprvé v zemi bývalého východního bloku.

Na neoficiální mistrovství Evropy nemocničních týmů se sjela patnáctka mužstev. Turnaj se konal letos už po jedenácté a po páté s českou účastí. Tu si v národní kvalifikaci vybojoval plzeňský tým.Ten se uplynulé tři roky po sobě vždycky vracel s bronzovou medailí, takže doufal, že domácí prostředí pomůže k ještě vyšším metám.
Vůbec poprvé se letos šampionát konal v zemi bývalého východního bloku. A povedl se, a to jak po sportovní, tak po společenské stránce. Jednoduché to ale nebylo.
Kapitán mužstva Jiří Chojka je bývalý vynikající fotbalista, který hrál ligu za Duklu Praha i Škodu Plzeń. Ze svého umění toho moc neztratil.
Eurospital nakonec v Plzni vyhrál tým Portugalska, Plzeńáci, reprezentující Českou republiku obsadili páté místo. Všichni účastníci se ale shodli – v Plzni se jim líbilo a rádi se sem budou vracet.