Faschingbauer vyhrál Kunratickou

Domažlický běžec triumfoval na tradičním lesním krosu, výhru však zaplatil vyvrknutým kotníkem

Domažlický běžec Pavel Faschingbauer vyhrál 72. ročník Velké kunratické, mezi ženami se radovala Ivana Sekyrová. Faschingbauer zvítězil v tradičním závodu potřetí za sebou, třebaže kvůli
bolavému kolenu původně ani nechtěl běžet.
Na náročně 3300 metrů dlouhé trati přes tři kopce a tři potoky porazil Romana Skalského, trojnásobného vítěze z let 2000 až 2002.
Faschingbauer však za vítězství zaplatil vysokou cenu. "Dost to klouzalo, a když jsem sbíhal poslední kopec, vyvrknul jsem si kotník. S mistrovstvím republiky v krosu se asi budu muset
rozloučit. Do té doby nohu dohromady nedám," litoval po doběhu závodník AK Kroměříž.
Sekyrová, která na dráze běhá 400 metrů překážek, zvládla při prvním startu na Velké kunratické 1330 metrů za 4:45 minuty.
Výsledky, muži: 1. Faschingbauer 11:36,1, 2. Skalský 11:43,7, 3. Pospíšil 11:44,8, 4. Pechek 12:04,0, 5. Procházka 12:07,1, 6. Marek 12:14,2.
Ženy: 1. Sekyrová 4:45, 2. Holubová 4:58, 3. Spurná 4:58, 4. Antošová 4:59, 5. Petroňuková 4:59, 6. Šobáňová 5:01.