Fichtl senzačně vyhrál závod Světového poháru

Plzeňský plavec triumfoval na desetikilometrové trati v zálivu Repulse v Hongkongu

Plzeňský plavec Jakub Fichtl senzačně vyhrál poprvé v kariéře závod Světového poháru v dálkovém
plavání. Český reprezentant porazil v nedělním závěrečném dílu sezony na 10 km v zálivu Repulse v Hongkongu kompletní světovou špičku včetně celkového vítěze seriálu Bulhara Petara Stojčeva. Ten skončil čtvrtý.
V závodě žen doplavala pátá Jana Pechanová a
šestá Yvetta Hlaváčová, která v celkovém hodnocení SP obsadila páté místo.
Fichtl měl v závěrečném spurtu lepší výchozí pozici a o čtyři sekundy porazil druhého muže celkového hodnocení Stéphaneho Gomeze z Francie, třetí byl o další sekundu zpět Jurij Kudinov z
Ruska.
Mezi ženami se celkovou vítězkou SP stala Edith van Dijková z Nizozemska, jež v Hongkongu obsadila druhé místo. Závod vyhrála