Fillo zařídil v závěru výhru Viktorky nad Jabloncem

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili Jablonec poprvé po čtyřech letech. O výhru 1:0 se postaral osm minut před koncem Fillo a oplatil tak hostům vyřazení z poháru. Hosté si v každém z poločasů vypracovali brankovou příležitost, plzeňský gólman Daněk ale vytáhl dva bravurní zákroky.

Soupeřům už prakticky o nic nešlo, a tak od úvodního hvizdu předváděli hru zaměřenou na útok. Začátek patřil hostům, kteří ovládli střed pole a v 16. minutě mohli dokonce gólově udeřit: Smíšek si na hranici šestnáctky narazil míč s hbitým Zeherem a postupoval zprava sám na Daňka. Brankář Viktorie ale jeho pokus pohotově vyrazil.
Poté ukázali svou sílu také domácí. Po sérii nedůsledností jablonecké defenzivy se ke střele dostal Procházka, jeho prudký pokus ale mířil pouze do náruče brankáře Špita. Hostující obrana byla zranitelná především po stranách, a tak se ji domácí snažili překonat centry. Výšková převaha hostujících stoperů je ale k zakončení nepustila. V závěru první půle ztratila hra na plynulosti a žádná šance tedy nepřibyla.
Druhé dějství zahájili aktivněji domácí a Špit jen s vypětím všech sil vytěsnil Borkovu dalekonosnou střelu mimo tři tyče. Za chvíli Fillo přiťukl po rychlém protiútpku míč Trappovi, jeho rána z voleje však mířila nad branku. Jablonec se už soustředil na defenzívu a v útočné fázi hrozil pouze ze standardních situací. Jednu z nich zakroutil Flachbart v 72. minutě přesně na hlavu Fukala, jehož hlavičku směřující pod břevno však Daněk reflexivně vyrazil.
Pak už se pasivně hrající hosté dostali pod drtivý tlak. Zmatky před Špitem mohl potrestat Krbeček, jeho střela bez přípravy ale minula branku. O minutu později se po sérii povedených přihrávek dostal ke střele z pravé strany Trapp a technickým pokusem jen těsně minul levou tyč. Nápor korunoval v 82. minutě Fillo, když zužitkoval ideální přihrávku Trappa a s pomocí teče jabloneckého hráče prostřelil Špita.
Plzeňský trenér Stanislav Levý po utkání poukázal na obrovskou vůli svého mužstva po vítězství. "Věděli jsme, že v tomto počasí to bude o prvním gólu. Cením si morálky hráčů. Ve druhé půli jsme si vypracovali několik příležitostí a jednu proměnili," uvedl spokojeně Levý. Připomněl důležité zákroky gólmana Daňka. "Kdyby ty dvě situace nezlikvidoval, měli bychom to za nepříznivého skóre velmi těžké."
Fanoušci Viktorie po posledním zápase Západočechů na domácím trávníku v této sezoně dlouho skandovali jméno domácího trenéra. "Poslouchá se to dobře. Na podzim skandovali něco jiného. Já ale nikdy nepropadám přehnané euforii ani pesimismu, takže se se vším dokážu vyrovnat," řekl Levý. "Jsem hlavně rád, že jsme se s diváky rozloučili třemi body," dodal.
Trenér Jablonce Petr Rada přiznal, že do Plzně cestoval se záměrem odvézt si alespoň bod. Tento cíl se jeho svěřencům dařilo plnit až do 82. minuty. "Inkasovali jsme vinou naší lehkovážnosti. V 82. minutě si hráč myslí, že už se nemůže nic stát a chce hrát jako Maradona, za což jsme byli potrestáni zbytečnou brankou. Taková laciná branka, to se nesmí stávat," zlobil se Rada. Někdejší trenér Viktorie pochválil jejího gólmana. "Měli jsme v obou poločasech gólovou šanci, Daněk ale ukázal, že je letos výraznou osobností Plzně."
Kouč Jablonce důrazně odmítl, že by jeho svěřenci dnešní utkání vypustili kvůli blížícímu se finále poháru. "Až na jedno jméno jsme byli kompletní. Z posledních dvou kol jsme chtěli šest bodů. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát," prohlásil Rada.