Fillo zlomenou klíční kost nemá

Útočník plzeňské Viktorie nedohrál sobotní utkání se Slováckem, ale vážné zranění se naštěstí nepotvrdilo.

Fotbalový útočník Plzně Martin Fillo zlomenou klíční kost nemá. Lekaři naštěstí nepotvrdily původní předpoklady o vážném zranění. To si opora Viktorie odnesla ze sobotního utkání Gambrinus ligy. Západočeši v 15. kole podlehli na hřišti Slovácka 0:1 brankou z 88. minuty.
Domácí tým čekal osm zápasů na vítězství, které jim přinesla po tlaku ve druhém poločase branka slovenského záložníka Milana Ivany. Naposledy tým vyhrál 17. září nad Spartou.
Trenér Slovácka Stanislav Levý se v pátém zápase po převzetí týmu konečně dočkal plného bodového zisku. "Bylo to pro nás těžké utkání. V prvním poločase jsme se vůbec nedostávali do hry.
Prohrávali jsme souboje, chyběla nám agresivita i pohyb. Ve druhém poločase jsme už hráli lépe. I když se nám ale nedařilo tolik, jako v předcházejících utkáních. Proto je vítězství
cenné," řekl po utkání Levý.
Hru Plzně ovlivnilo hned v úvodu zápasu zranění
devatenáctiletého Martina Filla, jenž si po deseti minutách zlomil po souboji s protihráčem silně pohmoždil klíční kost. "Fillo je jeden z
našich nejperspektivnějších hráčů. Tato nucená změna hned v úvodu hodně ovlivnila naše záměry. Pokud by nebyl zraněn, tak by nastoupil útočník Vágner mnohem dříve," poznamenal trenér Plzně
Zdeněk Michálek.
A dodal, že po vyrovnaném úvodním poločase mělo Slovácko po změně stran velký tlak. "Soupeř si ve druhé půli vypracoval hodně standardních situací. Tato skutečnost mě dráždí, neboť my jsme
ani po hrubém faulu na Filla, jenž se zranil, tuto možnost neměli. Domácí si vytvořili také dost střeleckých situací a nakonec jsme také po tlaku inkasovali," dodal trenér Plzně.
Hrdinou zápasu byl útočník Milan Ivana, jenž dvě minuty před koncem vstřelil jedinou branku zápasu. "Dostal jsem ideální přihrávku do běhu od Ličky, podařila se mi střela do volného rohu