Fórum pro kreativní Plzeň se zaměří na kreativní podnikání

Ve dnech 30. a 31. října 2012 se koná Fórum pro kreativní Plzeň. Téměř tři stovky účastníků se během konference budou zabývat potenciálem Plzně být kreativním městem, a to jak prostřednictvím teoretických přednášek zvaných odborníků, tak během diskusí u kulatých stolů. „V souvislosti s projektem...

Jarní servisní akce AUTO CB

Ve dnech 30. a 31. října 2012 se koná Fórum pro kreativní Plzeň. Téměř tři stovky účastníků se během konference budou zabývat potenciálem Plzně být kreativním městem, a to jak prostřednictvím teoretických přednášek zvaných odborníků, tak během diskusí u kulatých stolů.
„V souvislosti s projektem Evropského hlavního města kultury se často hovoří o tom, že je rozvojovou příležitostí pro město. My se v rámci Fóra pokusíme odpovědět na konkrétní otázky s tím spojené, například co činí město úspěšným a atraktivním, jakou roli v tom hraje kreativita, zda může umění a kultura podpořit ekonomický růst či jaký je kreativní potenciál našeho města,“ zamýšlí se ředitel projektu Plzeň 2015 Tomáš Froyda.
Letošní Fórum je, stejně jako projekt Plzeňské ikony, věnováno inovátorům, průkopníkům a podnikatelům. Vystoupí v něm řada osobností z České republiky, které nalezly způsob, jak zakotvit a prosperovat v oborech souvisejících s kvalitou života ve městě 21. století. „Chtěli jsme lidem přiblížit význam kreativního podnikání na příkladech, přinést jim inspiraci a náměty k zamyšlení. Třeba studenty plzeňského Ústavu umění a designu bude určitě zajímat, že tři významné designérské a výrobní firmy vznikly z toho, že se kdysi jejich zakladatelé potkali na vysoké škole a založili firmu, která se dnes věnuje podnikání v kreativních oborech,“ vysvětluje manažerka Fóra pro kreativní Plzeň Alexandra Brabcová z týmu Plzeň 2015.
Jednotící linkou, spojující příběhy Michala Froňka (Olgoj Chorchoj), Jiřího Trtíka (Bohemia Machine) a Davida Karáska (mmcité) je to, že jejich firmy založené z dob studií vykazují stabilitu i na tak křehkém trhu, jako je design, sklo nebo městský mobiliář. Svou vlastní firmu má i zahradní architekt Zdeněk Sendler z Brna, oděvní návrhářka Šárka Šišková slaví úspěchy s vlastní značkou. I oni dva získali za svou práci řadu ocenění a jsou průkopníky v oblastech trvale udržitelné městské zeleně či české módy pro moderní ženu. Další řečník Ondřej Kopečný je autorem úspěšné přestavby velkozávodu na polyfunkční centrum, které přispívá k proměně charakteru postindustriálních Holešovic na pražskou kreativní čtvrť.
„Plzeň je místem, kde byla před několika dny otevřena nová budova Ústavu umění a designu ZČU a kde se v rámci projektu Evropské hlavní město kultury vytváří jedinečná strategie rozvoje kultury ve městě. Již nyní se některá česká města inspirují naším příkladem. Je to ojedinělá situace a je proto namístě, aby se město stalo jedním z center, z něhož mohou vycházet nové tvořivé impulsy pro celou Českou republiku. Ambicí Fóra pro kreativní Plzeň je k tomuto procesu pozitivním způsobem přispět,“ doplňuje Froyda.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 30.10.2012 07:01



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka