Fotbalisté plzeňské Viktorky prohráli v Aue 0:2

Fotbalisté plzeňské Viktorie podlehli v sobotu odpoledne v přípravném utkání účastníku druhé Bundesligy FC Erzgebirge Aue na jeho hřišti 0:2.

Na vyhřívaném trávníku v Aue měli od počátku víc ze hry domácí hráči. Vedoucí gól Aue, momentálně 14. týmu druhé Bundesligy, dal ve 34. minutě Sykora. Po odvráceném rohovém kopu přišel zpětný centr do vápna a Sykora se nemýlil – 1:0.
Ze sestavy prvního poločasu do druhého nastoupili jen Lukáš Krbeček, Malcharek a Trapp, zbytek kouč obměnil. Krátce po úvodním hvizdu ale přišla plzeňská hrubka, čehož využil Feldhahn. Ve 47. minutě to tak bylo 2:0. Viktoriáni ale přidali na důrazu a začali se prosazovat před německou branku. V 75. minutě se po centru Lecjakse ocitl v šanci Mudra, z malého vápna ale střílel vedle. O dvě minuty později Viktoriáni rozehráli trestný kop a Šimrovu hlavičku vyrazil gólman domácích na roh, třetí příležitost alespoň zkorigovat výsledek měl v 87. minutě po centru Brožíka Trapp. Z malého vápna ale trefil jen německého brankáře.