Fotbalisté Plzně díky Procházkově trefě vyhráli v Brně

Lekci z jednoduchosti dali Brňanům fotbalisté Plzně, kteří si v utkání 3. kola první ligy připsali po šťastné brance obránce Procházky vítězství 1:0. Domácí hráči nepotvrdili svoje vítězství z minulého kola na Žižkově a v domácím prostředí tak po bezbrankové remíze se Zlínem zaznamenali další ztrátu. Plzeň hrála velmi účelně a hrozila často nebezpečnými protiútoky.
Brňané se sice pokoušeli o kombinační útočnou hru, v koncovce se ale neprosadili. Třikrát se za prvních dvacet minut dostal k zakončení Pacanda, který ale postrádal přesnost a razanci. Hlavně jej může mrzet šance po přihrávce Polácha z levé strany, kdy se ocitl zcela sám před brankářem Daňkem. Možnost ale uspěchal a nedůraznou střelu stačil Daněk vykopnout. Plzeň ale rozhodně nemyslela pouze na pasivní obranu, ale trápila domácí tým rychlými brejky.
Vizitku nebezpečného týmu dal už po třech minutách první protiútok, po němž Jarolímovu střelu stačil brankář Lejsal jen vyrazit ke Smejkalovi, jenž hlavičkoval z bezprostřední blízkosti nad branku.
Útočnější domácí překonávali plzeňskou obranu jen s obtížemi, a tak se snažili o střelbu z větší vzdálenosti. Nejvíce protáhl brankáře Daňka ve 36. minutě střelou ze dvaceti metrů juniorský reprezentant Střeštík. Z následného rohového kopu brněnský Trousil hlavičkou jen těsně minul tyč.
Lekci z jednoduchosti dal brněnskému týmu ve 41. minutě plzeňský obránce Procházka, který odebral po zákroku zavánějícím faulem míč Tomáši Doškovi. Následně zatáhl míč podél postranní čáry a jeho centr ze třiceti metrů zapadl přesně do horního růžku za záda špatně postaveného brněnského brankáře Lejsala.
Navzdory náskoku se Plzeň ani po změně stran nezatáhla před vlastní branku, ale naopak aktivní obrannou hrou narušovala brněnské akce už ve středu hřiště. Kromě toho hosté důsledně střežili tvůrce brněnské hry Polácha. Tím zcela otupili očekávaný tlak domácích fotbalistů, kteří znervózněli a zcela ztratili kombinační přesnost a jejich výkon se změnil v zoufalou křeč. Trenér Uličný se pokoušel oživit hru dvojím střídáním, ale ani zařazení uzdravených Wagnera a stříbrného reprezentanta dvacítky Oklešťka mu zamýšlený efekt nepřinesla.
Bojovně naladění hráči Plzně nepustili soupeře do žádné vyložené šance. Pouze pět minut před koncem mohl vyrovnat z trestného kopu z pětadvaceti metrů Pavlík, který prostřelil zeď soupeře, brankář Daněk ale stačil nadvakrát míč chytnout.

Fotbalisté Brna prohráli v utkání 3. kola první ligy s Plzní 0:1. Jedinou branku vstřelil ve 41. minutě obránce Procházka.
Výsledek:
1. FC Brno - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 41. Procházka. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Večeřa. ŽK: Polách, T. Došek - Procházka, Trapp, Rada. Diváci: 6750.
Sestavy:
Brno: Lejsal - Kubáň (82. Večeřa), Trousil, Pavlík, Siegl - Kalouda (57. Wagner), Polách, Holek, Střeštík (57. Okleštěk) - Pacanda, T. Došek. Trenér: Uličný.
Plzeň: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Fillo (90. Malcharek), Rada, Jarolím, Trapp (61. Krbeček) - Smejkal (70. Brožík), Šíma. Trenér: Levý.